Võru linn – Uudised

Võru Lõuna-Eesti kõige kiiremad uudised ja huvitavamad lood! Vaata lähemalt.

  Feed has no items.
  Feed has no items.
 • Võrumaa lood klaasnegatiividel
  by Tiia on 30.05.2024 at 12:20:05

  Võru linna tuntuima fotograafi Gustav Zopa (1883–1962) fotosid leidub kindlasti enamiku põliste võrumaalaste fotoalbumis. Meisterfotograaf pildistas ju ühtekokku rohkem kui 55 aastat. Veel 68-aastaselt, 1951. aastal, tuli Gustav Zopal koos abikaasa Jennyga küüditamisteekond ette võtta. Kaasa võeti küll fotoaparaadid, ent hoolsalt süstematiseeritud klaasnegatiivikogu jäi maha ja paisati keerulistel aegadel laiali. Nüüdseks on üks osa neist The post Võrumaa lood klaasnegatiividel appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Jalutuskäigul graafik Evi Tihemetsaga
  by Tiia on 30.05.2024 at 11:59:13

  Graafik Evi Tihemetsa isikunäitus „Jalutuskäik iseendaga“ toob vaataja ette 70 eriilmelist teost autori sama pikalt loometeelt. Väljapanek keskendub kunstniku rännakutele enda sees ja ümber. Teosed avavad vaatajale mõtlemapanevaid ja sügavaid teemasid, aga pakuvad ka lusti ja helgust. Nagu kunstnik ise armastab öelda: kõike peab nautima ja igast asjast rõõmu tundma. Evi Tihemets kuulub 1950. aastate The post Jalutuskäigul graafik Evi Tihemetsaga appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Evi Tihemetsa “Jalutuskäik iseendaga”
  by Tiia on 30.05.2024 at 11:34:25

    Graafik Evi Tihemetsa isiknäitus „Jalutusnäitus iseendaga“ toob vaatajani 70 eriilmelist teost autori samapikast loometeest. Väljapanek keskendub kunstniku rännakutele enda sees ja enda ümber, teosed toovad vaatajani nii mõtlevaid ja sügavaid teemasid kui ka lusti ja helgust. Nagu kunstnik ise armastab öelda – kõike peab nautima ja igast asjast rõõmu tundma. Näitus jääb avatuks 14.juulini The post Evi Tihemetsa “Jalutuskäik iseendaga” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Võru Instituut otsib oma meeskonda
  by Tiia on 17.05.2024 at 06:45:34

  Vana-Võromaa Kultuurikoja juhatajat, kelle ülesandeks on korraldada Vana-Võromaal 8000 aasta jooksul toimunut kirjeldava muuseumi ja samas majas tegutseva kunstigalerii tööd.        Kandidaadilt ootame: kõrgharidust, soovitavalt ajaloo, kultuuri, kunsti või pedagoogika valdkonnas; võru keele, eesti keele ja mõne võõrkeele oskust; head suhtlemis- ja koostööoskust. Kasuks tulevad varasemad juhtimis-, turundus- ja koostööd nõudvad muud kogemused. The post Võru Instituut otsib oma meeskonda appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Muuseumiöös on vabadust
  by Tiia on 14.05.2024 at 07:49:53

  Selle aasta muuseumiööl   vaatame vabadust rahvarõivaste kandmisel ja valmistamisel. Muuseumikogusse jõudis suur hulk fotograaf Gustav Zoppa klaasnegatiive, neist paljudel on jäädvustatud rahvarõivais võrumaalasi. Fotodelt õhkub kandmisrõõmu ja stiilide segamise vabadust. Esitlemegi neid fotosid vaatajatele. Toome välja kogudes peidus olevaid esemeid, mis näitavad ilmekalt valmistaja loovust, ilumeelt ja ka ainelisi võimalusi rahvarõivaste valmistamisel või rahvarõivastele omaste The post Muuseumiöös on vabadust appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Eesti meeskunstnike ühisnäitus “Meestest naistele”
  by Tiia on 10.04.2024 at 11:16:30

  Maali autor Mauri Gross Selleks et lilli kinkida või kingitus ulatada, ei pea olema tähtpäev. Vahel on hea tunne hoopis pärast sündmust või tähtpäeva. Nii on ka selle näitusega, mis 12. aprillil Vana-Võromaa Kultuurikojas avaneb. Esmalt rahvusvahelisel naistepäeval 8. märtsil Tallinna kahes esinduslikus galeriis – Haus Galeriis ja ArtDepoos – avatud näitus leidis suurt tähelepanu The post Eesti meeskunstnike ühisnäitus “Meestest naistele” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • „Meestelt naistele“
  by Tiia on 31.03.2024 at 11:14:34

  Selleks et kinkida lilled või ulatada kingitus ei pea olema alati tähtpäev. Vahel peale sündmust või tähtpäeva on lihtsalt hea tunne. Nii ka selle väljapanekuga, mis  avaneb peatselt Võrus. Näitus mis esmalt avati rahvusvahelisel naistepäeval Tallinna kahes esinduslikus galeriis, üheaegselt nii Haus Galeriis kui ArtDepoos, on leidnud suurt tähelepanu ja vastukaja parimal viisil. Kahe galerii The post „Meestelt naistele“ appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Koos käsitööga laulma!
  by Tiia on 28.02.2024 at 07:19:34

  Emakeelepäeval, 14. märtsil kell 18 laulavad Vahtsõliina Leelotsõõri naised Vana-Võromaa Kultuurikojas regilaule. Neil on kaasas käsitöö, mida hea laulu saatel nokitseda. Sündmus toimub Läti rahvakunstinäituse „Meie“ värvikirevate tekstiilide vahel. Kutsume teid regilauluõhtule kaasa laulma ja käsitööd tegema! Sissepääs muuseumipiletiga. Foto: Andres Treial Ma lää liina kudame. – Sääl ma koa kolme rätti, kolme rätti, kuvve The post Koos käsitööga laulma! appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Läti meistrite köitev looming
  by Tiia on 29.01.2024 at 08:27:40

  Vana-Võromaa Kultuurikoja galeriis avatud käsitöönäitus on osake möödunud aastal Riias Läti juubelilaulupeole pühendatud rahvakunstinäitusest „Meie“. Väljapanekus näeb ligi 300 käsitöölise umbes 700 värvikirevat teost. Ainult Võrus eksponeeritavat näitust on võimalik vaadata kuni 30. märtsini. Võru väljapaneku on vaatajad hästi vastu võtnud, külastajaid on nii Eestist kui ka Lätimaalt. Lätlased kiidavad näituse kujundust ja on rõõmsad, The post Läti meistrite köitev looming appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Läti rahvusliku käsitöö näitus “Meie”
  by Tiia on 29.01.2024 at 07:49:57

  Laupäeval, 3.veebruaril kell 12 Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis avatud näitus „Meie“ on väike osa 2023. aasta suvel Riias toimunud Läti üldlaulu- ja tantsupeo ajaks loodud väljapanekust, mis andis ülevaate Läti käsitöömeistrite – kudujate, keraamikute, seppade, ehtekunstnike, nahakunstnike, puidutöötlejate ja punujate viimaste aastate loomingust. Väljapanek kinnitab taas, et käsitööl on tähtis osa rahvuslikus identiteedis ja tänapäeva käsitöömeistrite The post Läti rahvusliku käsitöö näitus “Meie” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Raamatu “Ilmaveere jutud II” esitlus
  by toimetaja on 10.06.2024 at 06:02:38

  The post Raamatu “Ilmaveere jutud II” esitlus appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Augustis ilmub pildirikas Võru-lugude kogumik
  by toimetaja on 30.05.2024 at 08:11:11

  Võru linna 240. aastapäevaks jõuab kaante vahele kirev kogumik ajalooliste tõsilugude ja mälestustega. Raamat annab ülevaate linna asutamisest ja elamisväärsusest, mõnestki siin elanud inimesest, kadunud ja säilinud majadest, erinevate riigikordade ajal rajatud mälestusmärkidest ja paarisaja aasta jooksul juhtunud sündmustest. Lugude autoreid on 37. Kõik nad on oma ala asjatundjad ning kirjeldavad kodulinna ummamuudu. Võru linn The post Augustis ilmub pildirikas Võru-lugude kogumik appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Muuseum vaatab tagasi tehtule ja tegijatele
  by toimetaja on 30.05.2024 at 08:04:15

  Suve alguseks valmib Kreutzwaldi majamuuseumis retrospektiivne näitus „Muuseumimaastikud ja nende kujundajad“. Rikkalikule fotomaterjalile toetuv tagasivaatenäitus aitab meenutada viimasel kümnendil muuseumis toimunud sündmusi ja inimesi, kes on andnud oma panuse Lauluisa muuseumi sisuliste väärtuste loomisse. Tegevusjuht Marika Sepa tööde väljapanekud ilmestavad arhiivimaterjali ja kutsuvad uuesti töötubadesse, kus on võimalik ka ise käsitööoskusi omandada. Arvukad tänukirjad koostööpartneritelt The post Muuseum vaatab tagasi tehtule ja tegijatele appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Muuseumiöö Kreutzwaldi juures
  by toimetaja on 29.04.2024 at 10:06:20

  Muuseumiööl 18. mail saab Kreutzwaldi muuseumis kaasa teha giidituuri Lauluisa elumajas ja teistes hoonetes. Kella 18–20 kutsub muuseum end vabaks laskma ja Kreutzwaldi ennemuistsete juttude ainetel mänge mängima. Pääs muuseumi maksab 1 euro. The post Muuseumiöö Kreutzwaldi juures appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Kalevipoja vaimu otsitakse ka Los Angeleses
  by toimetaja on 29.04.2024 at 10:02:59

  Üleilmses uudiskirjas „Eestlased üle maailma“ ilmus essee „Kalevipoja vaimu otsingul“, mille autor on 14-aastane Eesti juurtega Royce Willis. Kalevipoja lugu aitas noormehel tugevdada sidet Eestiga, kus ta on veetnud meeldivaid suvesid. Autori enesetutvustus Minu nimi on Royce Willis, olen 14-aastane, käin üheksandas klassis ja elan Los Angeleses. Pool minu suguvõsast (emapoolne) elab Eestis ja mulle The post Kalevipoja vaimu otsitakse ka Los Angeleses appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.