Võru linn – Uudised

Loading...

Võru Lõuna-Eesti kõige kiiremad uudised ja huvitavamad lood! Vaata lähemalt.

  Feed has no items.
 • Võrumaa Arenduskeskuses alustab tööd uus haridusasutuste heaoluspetsialist
  by Lota Vana on 26.02.2024 at 08:49:48

  Tervisekassa ja Tervise Arengu Instituut, maakondlikud arenduskeskused ja omavalitsusliidud alustasid koostööprojekti, mille käigus värvati kõikidesse maakondadesse tervisedendajad, kes hakkavad tegutsema oma maakonna haridusasutustega. Võru maakonnas asub haridusasutuste heaoluspetsialistina tööle Ene Veberson. Ene Veberson on koolis erinevatel ametikohtadel töötanud ligikaudu 30 aastat. Ta on olnud koolijuht, õppejuht ning haridustehnoloogina pälvis ta 2022. aastal Võru valla aasta The post Võrumaa Arenduskeskuses alustab tööd uus haridusasutuste heaoluspetsialist appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

 • Võrumaa Arenduskeskus jagas Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamise eel Võru maakonna kõrgeimaid autasusid
  by Lota Vana on 23.02.2024 at 08:05:09

  Võrumaa Arenduskeskuse nõukogu esimees Raul Kudre ja juhatuse liige Tiit Toots andsid Võru Kandles toimunud pidulikul kontsert-lavastusel üle Võru maakonna vapimärgi, teenetemärgid ja tänukirjad. Nii nagu ka kontsert-lavastuse teema, olid 106. Eesti Vabariigi aastapäevale pühendatud sündmusel peetud kõned kantud unistustest ja unistamisest. Võrumaa Arenduskeskuse  juhatuse liige Tiit Toots ütles oma aastapäeva kõnes, et unistada tasub The post Võrumaa Arenduskeskus jagas Eesti Vabariigi 106. aastapäeva tähistamise eel Võru maakonna kõrgeimaid autasusid appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

 • Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liikme Tiit Tootsi Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kõne
  by Lota Vana on 22.02.2024 at 16:15:19

  Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liikme Tiit Tootsi Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kõne Võru maakonna kontsert-aktusel 22. veebruaril 2024 Võru Kultuurimajas Kannel. Head Võru maakonna inimesed, head pidupäevalised,  Ülehomme heiskame üheskoos meie kodumaa sünnipäeva auks rahvuslipu. Selle kolmevärvilise trikolooriga on seotud meie rahva usk, lootus, unistused ja pingutused oma vaba riigi nimel. Nagu laulusalm ütleb: „Kaunistagem Eesti The post Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liikme Tiit Tootsi Eesti Vabariigi 106. aastapäeva kõne appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

 • Eesti IX Omavalitsuspäev toimub Võrus
  by Lota Vana on 22.02.2024 at 10:59:06

  Eesti Vabariigi 106. aastapäeva eel toimus Riigikogus kohtumine omavalitsustega teemal “Omavalitsuspäevad 2024 ja ideed Riigikogus.” Võru maakonnale oli kohtumine oluline, sest Eesti IX omavalitsuspäev toimub 2024. aastal Võrus. Kohtumisel osalejatele ütlesid avasõnad Riigikogu esimene aseesimees Toomas Kivimägi, regionaalminister Madis Kallas,  Riigikogu kohaliku omavalitsuse ja regionaalpoliitika toetusrühma esimees, rahanduskomisjoni liige Aivar Kokk jt. Arutelu suuremateks plokkideks olid The post Eesti IX Omavalitsuspäev toimub Võrus appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

 • Võru maakond sai riigilt suure toetuse riskiolukorras noorte tööeluks valmisoleku suurendamiseks
  by Lota Vana on 16.02.2024 at 13:25:54

  Võru maakond sai riigilt suure toetuse riskiolukorras noorte tööeluks valmisoleku suurendamiseks Riiklikus noortegarantii tugevdamise tegevuskavas on 2022-2027 aasta kaheks tegevussuunaks mitteõppivate ja -töötavate (NEET staatuses) noorte toetamine ja NEET-olukorda sattumist ennetavad tegevused. Võrumaa Arenduskeskusele eraldati noortele suunatud tugiteenuste suurendamiseks 733 153 eurot.  Võru maakonnas oli sotsiaalteenuste ja -toetuste andmeregistri põhjal 2023. aasta oktoobrikuu seisuga kokku The post Võru maakond sai riigilt suure toetuse riskiolukorras noorte tööeluks valmisoleku suurendamiseks appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

 • Tähelepanu!
  by Tiia on 22.02.2024 at 08:01:39

  Reedel, 23.veebruaril oleme avatud 10 – 15 Laupäeval, 24.veebruaril on muuseum suletud. The post Tähelepanu! appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Läti rahvusliku käsitöö näitus
  by Tiia on 29.01.2024 at 08:27:40

  Laupäeval, 3.veebruaril kell 12 Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis avatav näitus „Meie“ toob Võru vaatajani väikese osa 2023. aasta suvel Riias toimunud Läti üldlaulu- ja tantsupeo ajaks loodud väljapanekust, mis andis ülevaate Läti käsitöömeistrite – kudujate, keraamikute, seppade, ehtekunstnike, nahakunstnike, puidutöötlejate ja punujate viimaste aastate loomingust. Võru näitusele on valitud ülevaatenäituse paremad tööd. Väljapanek kinnitab taas, et käsitööl The post Läti rahvusliku käsitöö näitus appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Läti rahvusliku käsitöö näitus “Meie”
  by Tiia on 29.01.2024 at 07:49:57

  Laupäeval, 3.veebruaril kell 12 Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis avatav näitus „Meie“ on väike osa 2023. aasta suvel Riias toimunud Läti üldlaulu- ja tantsupeo ajaks loodud väljapanekust, mis andis ülevaate Läti käsitöömeistrite – kudujate, keraamikute, seppade, ehtekunstnike, nahakunstnike, puidutöötlejate ja punujate viimaste aastate loomingust. Väljapanek kinnitab taas, et käsitööl on tähtis osa rahvuslikus identiteedis ja tänapäeva käsitöömeistrite The post Läti rahvusliku käsitöö näitus “Meie” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Galeriis noorte kunstnike värsked mõtted
  by Tiia on 02.01.2024 at 13:15:38

  Alates 15. detsembrist on kultuurikoja galeriis avatud Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu (ENKKL)  ühisnäitus, mis tutvustab alustavate Eesti kunstnike vastvalminud loomingut. Eesti Noorte Kaasaegse Kunsti Liidu  näitusel on eksponeeritud paremik liidu liikmete 2023. aastal valminud teostest. Liit soovib tuua galeriiruumi rohkem värskeid mõtteid ja noori nii külastajate kui ka kunstnikena, samuti vahendada uudset Eesti loomingut. The post Galeriis noorte kunstnike värsked mõtted appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Õdusat pühadeaega!
  by Tiia on 20.12.2023 at 09:07:54

  Põnev ja tegevusrohke aastaring on täis saamas. Täname muuseumisõpru, kes on meie tegemistes kaasa löönud, meie kogusid Võrumaale iseloomuliku ja tähenduslikuga täiendanud ja juba varem kogudesse jõudnu kohta teadmisi jaganud, meie näituste sisutihedamaks muutmisest innukalt osa võtnud ja aidanud näitusi installeerida. Tunneme rõõmu väikestest sõpradest, kes on oma õpetajate eestvõtmisel sel aastal muuseumitundidesse jõudnud, ja The post Õdusat pühadeaega! appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Muinasjututund 28. veebruaril kell 11 ja 13
  by toimetaja on 27.02.2024 at 08:55:48

  The post Muinasjututund 28. veebruaril kell 11 ja 13 appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Emakeelepäeva lugemistunnis Kristjan Jaak Peterson
  by toimetaja on 27.02.2024 at 08:52:47

  Kui minust ükskord kuulukse: „Ta elas ammu!” – siis püha laulupikse heidan teie hinge,Kmu haruharvad sõbrad! läbi halli aja. K. J. Peterson Kristjan Jaak Peterson (1801–1822) oli esimene luuletaja, kes ülistas oma oodis „Kuu“ selle maa keelt. Tema aegumatus sõnumis kõlab usk eesti keele püsimisse. 14. märts, K. J. Petersoni sünnipäev, on meie emakeelepäev. Suurmehe The post Emakeelepäeva lugemistunnis Kristjan Jaak Peterson appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Ruutkoodimäng Kreutzwaldi muinasjuttudega
  by toimetaja on 27.02.2024 at 08:47:27

  Võru Kreutzwaldi Kooli robootikute meeskond tegi programmi First Lego League raames Kreutzwaldi muinasjuttudel põhineva ruutkoodimängu. Õpilased rakendasid mängu loomisel uuendusi, mida võimaldab QR-koodi kasutus, et äratada huvi Lauluisa muinasjuttude vastu. Mängu on võimalik mängida nii internetis, Kreutzwaldi muuseumis kui ka Kreutzwaldi koolis. Võru Kreutzwaldi Kooli robootikud Heili Eliise Simson, Perli Luik, Georg Luik, Hugo Laugamets The post Ruutkoodimäng Kreutzwaldi muinasjuttudega appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Valmis virtuaalnäitus „Fr. R. Kreutzwald 220“
  by toimetaja on 27.02.2024 at 08:40:07

  2023. aastal tähistati Eesti rahvusliku kirjanduse looja, kirjaniku ja luuletaja, tõlkija, rahvavalgustaja ja publitsisti, keelemehe, ühiskonnategelase ja arsti Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 220. sünniaastapäeva. Peeti konverentse, korraldati näitusi ja konkursse, anti välja trükiseid ning räägiti suurmehe pärandist meie rahva kujunemisel ja kestmisel. Link virtuaalnäitusele: https://lauluisa.ee/wp-content/uploads/2024/02/Fr.-R.-Kreutzwald-220.pdf     The post Valmis virtuaalnäitus „Fr. R. Kreutzwald 220“ appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • EESTI KIRJANDUSE PÄEV
  by toimetaja on 29.01.2024 at 10:28:21

  The post EESTI KIRJANDUSE PÄEV appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.