Vana-Võromaa Kultuurikoda

 • Võru Instituut otsib oma meeskonda
  by Tiia on 17.05.2024 at 06:45:34

  Vana-Võromaa Kultuurikoja juhatajat, kelle ülesandeks on korraldada Vana-Võromaal 8000 aasta jooksul toimunut kirjeldava muuseumi ja samas majas tegutseva kunstigalerii tööd.        Kandidaadilt ootame: kõrgharidust, soovitavalt ajaloo, kultuuri, kunsti või pedagoogika valdkonnas; võru keele, eesti keele ja mõne võõrkeele oskust; head suhtlemis- ja koostööoskust. Kasuks tulevad varasemad juhtimis-, turundus- ja koostööd nõudvad muud kogemused. The post Võru Instituut otsib oma meeskonda appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Muuseumiöös on vabadust
  by Tiia on 14.05.2024 at 07:49:53

  Selle aasta muuseumiööl   vaatame vabadust rahvarõivaste kandmisel ja valmistamisel. Muuseumikogusse jõudis suur hulk fotograaf Gustav Zoppa klaasnegatiive, neist paljudel on jäädvustatud rahvarõivais võrumaalasi. Fotodelt õhkub kandmisrõõmu ja stiilide segamise vabadust. Esitlemegi neid fotosid vaatajatele. Toome välja kogudes peidus olevaid esemeid, mis näitavad ilmekalt valmistaja loovust, ilumeelt ja ka ainelisi võimalusi rahvarõivaste valmistamisel või rahvarõivastele omaste The post Muuseumiöös on vabadust appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Evi Tihemetsa graafilised rännakud
  by Tiia on 29.04.2024 at 12:12:05

  Vana-Võromaa Kultuurikojas avatakse 24. mail graafik Evi Tihemetsa loomingu ülevaatenäitus. Evi Tihemets on sündinud 1932. aastal Tapal, kus veetis õnneliku lapsepõlve vanemate ja endast nooremate kaksikvendadega. Suure seiklejana oli tema lemmiktegevus jalutuskäigud koos koeraga metsas. Kunstiinstituuti astus ta sooviga õppida maalikunsti, kuid juhuste kokkulangemise tõttu hakkas õppima graafikat ja lõpetas 1958. aastal raamatugraafikuna. Õpingute ajal The post Evi Tihemetsa graafilised rännakud appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Eesti meeskunstnike ühisnäitus “Meestest naistele”
  by Tiia on 10.04.2024 at 11:16:30

  Maali autor Mauri Gross Selleks et lilli kinkida või kingitus ulatada, ei pea olema tähtpäev. Vahel on hea tunne hoopis pärast sündmust või tähtpäeva. Nii on ka selle näitusega, mis 12. aprillil Vana-Võromaa Kultuurikojas avaneb. Esmalt rahvusvahelisel naistepäeval 8. märtsil Tallinna kahes esinduslikus galeriis – Haus Galeriis ja ArtDepoos – avatud näitus leidis suurt tähelepanu The post Eesti meeskunstnike ühisnäitus “Meestest naistele” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • „Meestelt naistele“
  by Tiia on 31.03.2024 at 11:14:34

  Selleks et kinkida lilled või ulatada kingitus ei pea olema alati tähtpäev. Vahel peale sündmust või tähtpäeva on lihtsalt hea tunne. Nii ka selle väljapanekuga, mis  avaneb peatselt Võrus. Näitus mis esmalt avati rahvusvahelisel naistepäeval Tallinna kahes esinduslikus galeriis, üheaegselt nii Haus Galeriis kui ArtDepoos, on leidnud suurt tähelepanu ja vastukaja parimal viisil. Kahe galerii The post „Meestelt naistele“ appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Muuseumiöö Kreutzwaldi juures
  by toimetaja on 29.04.2024 at 10:06:20

  Muuseumiööl 18. mail saab Kreutzwaldi muuseumis kaasa teha giidituuri Lauluisa elumajas ja teistes hoonetes. Kella 18–20 kutsub muuseum end vabaks laskma ja Kreutzwaldi ennemuistsete juttude ainetel mänge mängima. Pääs muuseumi maksab 1 euro. The post Muuseumiöö Kreutzwaldi juures appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Kalevipoja vaimu otsitakse ka Los Angeleses
  by toimetaja on 29.04.2024 at 10:02:59

  Üleilmses uudiskirjas „Eestlased üle maailma“ ilmus essee „Kalevipoja vaimu otsingul“, mille autor on 14-aastane Eesti juurtega Royce Willis. Kalevipoja lugu aitas noormehel tugevdada sidet Eestiga, kus ta on veetnud meeldivaid suvesid. Autori enesetutvustus Minu nimi on Royce Willis, olen 14-aastane, käin üheksandas klassis ja elan Los Angeleses. Pool minu suguvõsast (emapoolne) elab Eestis ja mulle The post Kalevipoja vaimu otsitakse ka Los Angeleses appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Lahkus „Kalevipoja“ uurija Sirje Purga
  by toimetaja on 29.04.2024 at 09:59:41

  Lahkus Kreutzwaldi muuseumi toetaja ja kauaaegne hea sõber Sirje Purga (23. XI 1937 Võru – 7. IV 2024 Tallinn). Tema sulest on ilmunud kaks olulist raamatut, mis aitavad mõista eepost ja selles sisalduvat sõnumit: „Mõtteid eepose „Kalevipoeg“ pildikeelest“ (2004) ja „Eepos „Kalevipoeg“ mütoloogia pildikeele valguses“ (2018). 2004. aastal tänas muuseum Sirje Purgat Kreutzwaldi mälestusmedaliga. Kõigel, The post Lahkus „Kalevipoja“ uurija Sirje Purga appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Muinasjututund
  by toimetaja on 24.04.2024 at 07:40:50

  The post Muinasjututund appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Muusikaline vestlus spordiarst dr Gunnar Männikuga
  by toimetaja on 22.04.2024 at 05:50:51

  The post Muusikaline vestlus spordiarst dr Gunnar Männikuga appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.