ERR – majandus
- Toomsalu: keskpärased otsused on kordades paremad kui otsustamatuson 17.09.2024
Ettevõtete täiendav kasumimaks ei rõõmusta ühtki ettevõtjat, kuid tegemist on halbadest valikutest parimaga, sest otsustamatus oleks veel halvem, ütles LHV Grupi juht Madis Toomsalu.
- Ettepanek: Ida-Viru ettevõtlustoetusi võiks suurendada ressursitasuston 17.09.2024
Umbes kümmekond ettevõtet ei jõudnud tähtajaks õiglase ülemineku fondile taotlusi esitada. Kui nad toetusest ilma jätta, kaotaks Ida-Virumaa ligi 400 töökohta. Ettevõtluse arendajad soovitavad suurinvesteeringute toetusmeedet Ida-Virumaalt laekuva ressursitasu arvelt täiendada.
- Mootorikütuste hinnad on Eestis kahe aasta madalaimal tasemelon 17.09.2024
Nii madalaid mootorikütuse hindu kui praegu pole Eesti tanklates ammu nähtud. Vähemalt lähiajaks kütusemüüjad hinnatõusu ka ei ennusta, sest nafta hind maailmaturul püsib pigem madalal.
- Riik jagab oktoobris kortermajade renoveerimiseks 185 miljonit euroton 17.09.2024
Riik avab oktoobris rekordilise korterelamute renoveerimise taotlusvooru, kus kortermajade kordategemise jagatakse kokku 185 miljonit eurot. Taristuminister Vladimir Sveti sõnul on järgmiseks neljaks aastaks majade kordategemiseks olemas ligi pool miljardi eurot. Tänaseks on renoveeritud kümnendik Eesti kortermajadest.
- Riik kogub maksumuudatustega kokku pea 2,5 miljardit euroton 17.09.2024
Laia julgeolekumaksuga, mis koosneb kolmest maksust, kogub riik rahandusministeeriumi prognoosi järgi 2028. aasta lõpuks pea 2,5 miljardit eurot täiendavat maksutulu.
- Michal: miljard kärbitakse nelja aasta jooksulon 17.09.2024
Peaminister Kristen Michali sõnul on miljardi euro suurune kärbe plaanis teha nelja aasta jooksul. Ettevõtete kasumite maksustamisest loodab valitsus 2026. aastal riigieelarvesse saada mitte 200 miljonit eurot, nagu algul plaanis oli, vaid 150 miljonit eurot.
- Valitsus leidis kaks miljonit eurot Tartu-Riia rongiliini tarbekson 17.09.2024
Valitsus otsustas teisipäevasel istungil eraldada kaks miljonit eurot Elronile Tartu-Riia rongiliini avamiseks, mis tähendab, et liin võib käiku minna järgmise aasta kevadel.
- Eksperdid: elektri keskmine hind jääb talvel 100 eurost kõrgemaleon 17.09.2024
Elektrituru ekspertide prognoosi kohaselt jääb sügisest kevadeni elektri keskmine börsihind 100 euro lähistele megavatt-tunni eest, millele lisanduvad ka tasud ja maksud.
- Tänavu võib riigieelarvest taas mitu miljardit eurot kasutamata jäädaon 17.09.2024
Tänavu suvel tuli avalikuks, et 2023. aasta riigieelarvest jäi kasutamata üle kahe miljardi euro ning rahandusministeeriumi prognoosi järgi võib selle aasta eelarvest kasutamata jääv summa samasse suurusjärku ulatuda.
- ERR Saksamaal: Volkswageni plaan tootmist kokku tõmmata pahandab kohalikkeon 16.09.2024
Ka Euroopa suurim majandus Saksamaa sel aastal prognooside kohaselt kasvuni ei jõua. Saksamaa tööstus- ja kaubanduskoda mainib põhjustena probleeme, nagu kõrged energiahinnad, bürokraatia pitsitus ja oskustööjõu nappus.
Postimees – majandus
- Vootele Päi: sotsid on arutanud ettevõtete 5-protsendilist tulumaksuon 17.09.2024
Tööandjate keskliidu volikogu juht Kai Realo levitab valet, kui räägib justkui oleks sotsidel kavas kehtestada 20-protsendiline ettevõtete tulumaks, juttude tasemel on olnud diskussioon 5-protsendilisest tulumaksust, kirjutab siseminister Lauri Läänemetsa (SDE) nõunik Vootele Päi sotsiaalmeedias.
- Tallinna linnaosade valitsused koondavad töötajaidon 17.09.2024
Kokkuhoidu ja bürokraatia vähendamist lootev Tallinna linnavalitsus vähendab töötajate arvu linnaosavalitsustes. Sügisel väheneb kümne protsendi võrra töökohtade arv Lasnamäe ja Haabersti linnaosa valitsustes, kirjutab ERR.
- Pangajuhid: kasumi maksustamine on majandusele kõige vähem pärssivon 17.09.2024
Ettevõtete kasumite maksustamine on parem kui bilansimahu või omakapitali maksustamine, rääkisid pangajuhid.
- Hinnatõus sai hoogu juurde. Suurima panuse andsid sidefirmadon 17.09.2024
Harmoneeritud tarbijahinnad tõusid augustis 2023. aasta sama kuuga võrreldes 3,4 protsenti.
- Jüri Mõis: Eesti peaks üle võtma Soome maksusüsteemion 17.09.2024
Ettevõtja Jüri Mõis ütles firmade maksustamise kohta, et valitsuse kavandatav kaheprotsendiline tulumaks on mõistlik, kuid tulevikus peaks Eesti võtma üle Soome maksusüsteemi. Soomes maksavad ettevõtted 20-protsendist tulumaksu.
- Rahandusministeerium: firmade kasumimaks on Eesti majandust kõige vähem negatiivselt mõjutav viison 17.09.2024
Valitsuskabinet kiitis heaks laiapõhjalise julgeolekumaksu kehtestamise aastatel 2025–2028, et saada lisaraha vajalikeks kaitseinvesteeringuteks; 2025. aasta suvel tõuseb käibemaks kaks protsendipunkti ning 2026. aastast kehtib kaheprotsendiline julgeolekumaks füüsilise isiku tulule ja ettevõtete kasumile.
- Õlletootjad: alkoholiaktsiisi tõus hoogustab piirikaubanduston 17.09.2024
Valitsuse plaanitav täiendav alkoholiaktsiisi tõus aastatel 2025–2028 hoogustab Eesti Õlletootjate Liidu hinnangul piirikaubandust ning omab negatiivset mõju Eesti riigieelarvele ja konkurentsivõimele tervikuna.
- USA majanduslangus: kuidas sellest võidavad Balti riigid?on 17.09.2024
Augustikuised tööturu andmed näitavad, et USA majandus on selgelt aeglustumas. See mõjutab turge üle terve maailma, sealhulgas ka Eestit. Samas tõi Citadele panga ökonomist Aleksandras Izgorodinas välja ühe nüansi, kuidas Balti riigid võidavad USA majanduslangusest.
- Uuring: kui palju teenivad oma eriala tipud?on 17.09.2024
Palgatabeli tippu kuulumiseks tuleb Eestis teenida vähemalt 3625 eurot – just see on brutokuupalga IX detsiil ehk piir, millest 10 protsenti töötajatest veel rohkem teenib. Ametite lõikes teenivad aga tipptegijad märksa suuremat töötasu, mis võib ületada ameti mediaanpalka mitu korda, selgub Palgainfo Agentuuri II kvartali palgastatistika analüüsist.
- Eesti võlakirjad elavdasid hapukurgihooaega Tallinna börsilon 17.09.2024
Tallinna börsil kestab ikka suvine hapukurgihooaeg. Tehinguid tehakse vähe, aktsiate käive on väga väike.
Delfi Majandus – Ärileht
- Feed has no items.