ERR Uudised – Võrumaa

ERR Uudised – Võru/Võrumaa

ERR- Võru linn

 • Court: Nursipalu tree-felling can continue
  on 11.04.2024

  A court has annulled the preliminary legal protection request granted to an NGO which is contesting tree-felling in the area of a South Estonian military training ground earmarked for expansion.

 • Lüütsepp: anname au ja jääme hõbedaga rahule
  on 10.04.2024

  Selver/TalTech tuli teist aastat järjest Eesti võrkpalli meistriliigas meistriks, kui alistas Võru Barruse finaalseerias mängudega neli-null. Võru peatreener Oliver Lüütsepp ütles ERR-ile, et raske poolfinaalseeria tõttu ei olnud meeskonnast Selverile vastast.

 • Selver/TalTech tuli teist aastat järjest Eesti meistriks
  on 09.04.2024

  Eesti võrkpalli meeste meistriliiga finaalseeria neljandas kohtumises alistas Selver/TalTech võõrsil Võru Barruse 3:1 (25:22, 17:25, 25:18, 25:22) ja võitis finaalseeria mängudega neli-null.

ERR- Võrumaa

 • Rõuge valla haridusreform toppab taas
  on 15.02.2024

  Rõuge vallas proovitakse juba teist aastat tulutult viia läbi haridusreformi, mis tähendaks valla koolide ja lasteaedade ühtse juhtimise alla viimist ja ühe kooli sulgemist.

 • Võrumaal avati Lätis ülimenukaks osutunud käsitöönäitus
  on 04.02.2024

  Lätis eelmisel aastal toimunud suure laulu-ja tantsupeo üks osa oli üle Läti kokku toodud sadade käsitöömeistrite rahvakunsti näitus "Mēs" ehk "Meie". Osa ülimenukast näitusest avati Vana-Võromaa kultuurikojas, kus see on nüüd kõigile huvilistele imetlemiseks.

 • Valga- ja Võrumaal on inimesed juba päevi elektrita
  on 05.12.2023

  Viimase nädalaga maha sadanud lumi on Kagu-Eestis põhjustanud hulgaliselt elektrikatkestusi, mistõttu just Valga- ja Võrumaal on pidanud inimesed pikka aega hakkama saama ilma elektrita

ERR- Võru vald

 • Võru vallavanema liivakarjääri arendus tekitab kohalikes vastuseisu
  on 08.11.2023

  Võru vallavanema Kalmer Puusepa abikaasa taotleb keskkonnaluba Kasaritsa liivakarjääri rajamiseks. Selle vastu on aga Võru valla külade Kasaritsa ja Mõksi elanikud, kes kardavad nii joogivee kadumise kui ka elukeskkonna muutuse pärast.

 • Riik plaanib korvata KOV-idele harjutusväljade talumist senisest rohkem
  on 01.08.2023

  Uue eelnõu järgi hakkab kaitseministeerium harjutusväljade talumishüvitist maksma valemi järgi: hüvitise suurus sõltub harjutusvälja ning selle mõjuala suurusest ning sellest, kui palju elamuid jääb mõjualasse. Kokku plaanib ministeerium maksta harjutusväljade talumishüvitist omavalitsustele kokku üle miljoni euro rohkem kui varem.

 • Võru vald viib kultuuri- ja noorsootööasutused ühtse juhtimise alla
  on 15.03.2023

  Palgasurve ja aina tõusvad kulud muudavad omavalitsuste eelarve järjest pingelisemaks, mis sunnib omavalitsusi oma asutusi viima ühtse juhtimise alla ja mõtlema teenuste pakkumise senisest paremini läbi. Võru valla volikogu otsustas kolmapäeval ühtse juhtimise alla viia valla kultuuri– ja noorsootööasutused, Põlvas otsustakse neljapäeval väikekooli sulgemise üle.

ERR – Rõuge

Loading...

ERR- Haanja

 • Kogukonna jõul ehitatud rada tõi Haanja maratonile ka viimase hetke osalejaid
  on 09.03.2024

  Haanjas sõideti Estoloppeti sarja viimast maratoni, millest kujunes tõeline suusapidu. Kogukonna jõul valmis ehitatud maratonirada tõi starti enam kui pool tuhat suusasõpra, kes ei hoidnud tagasi imetlust ega tänusõnu raja rajatele.

 • Kohalikud rajavad ühiselt Haanjas Estoloppeti maratoniks suusarada
  on 07.03.2024

  Laupäeval toimub Haanjas Estoloppeti sarja viimane maraton, ent veel praeguse seisuga on seal kohati maa must ning lund napib. Selle asemel, et maraton ära jätta, on sealne kogukond seljad kokku pannud ning juba kolmandat päeva käib ühisjõududel lume kokku kühveldamine ja raja ehitamine.

 • Estoloppeti rahvasuusatajate sarja lõpetab laupäeval peetav Haanja maraton
  on 05.03.2024

  Rahvasuusatajate sarja Estoloppet hooaeg võetakse pidulikult kokku 9.märtsil 47.Haanja Maratonil. Päev algab kell 10.30 Suusabussi suusatunniga kõikidele lastele, mis jätkub 11.20 Mini Estoloppeti Farmi lastesõitudega. Lähe maratonile antakse kell 11:00, poolmaratonil osalejad stardivad 15 minutit hiljem.

ERR- Põlva

ERR- Põlvamaa

ERR- Menu

ERR – Teadus

ERR – Arheoloogia

ERR – Arheoloog

 • Arheoloog: mullu oli põnevaim leid 5000-aastane talb
  on 07.02.2024

  Tallinna Suurgildi hoones on avatud rändnäitus 2023. aasta põnevamatest arheoloogilistest leidudest. Eesti Arheoloogide Liidu esimehe Ulla Kadaka sõnul oli kõige kõnekam leid kiviaja lõpust pärit väike metallist lõikeriist ehk talb.

 • Zooarheoloog: koduloomad Eestiga esimesel katsel ei kohanenud
  on 24.09.2022

  Loomapidamise mõttes on Eesti ajalooliselt olnud ääreala, millega soojas kliimas kodustatud loomad esimesel katsel ei kohanenudki. Jaht ja lemmikloomapidamine jäid aga pikaks ajaks ühiskonna kõrgkihi pärusmaaks. Tartu Ülikooli arheoloogia kaasprofessor Eve Rannamäe heidab nüüd koos Novaatoriga pilgu Eesti elanike suhtele loomadega läbi aastasadade.

 • Valmis raamat arheoloog Vello Lõugasest
  on 31.07.2022

  Valminud on raamat Eesti arheoloogia ühest suurkujust, 1998. aastal surnud Vello Lõugasest. Lisaks viljakale tööle muinasaja uurimisel aitas Lõugas Venemaalt tagasi tuua Eesti esimese presidendi Konstantin Pätsi säilmed.

ERR – Ajalugu

Loading...

ERR – Eesti uudised

Loading...
Loading...
Loading...