Keskkond

Bioneer

Loading...

Keskonnaamet

 • Ilmus Keskkonnaameti raamat Eesti metsade salapärasest imetajast - lendoravast

  Lendorava aastal kingib Keskkonnaamet kõigile olulisi ja uusi teadmisi meie metsade ühest salapärasemast ja ohustatumast imetajast – lendoravast. Soome-Eesti ühise lendorava LIFE-projekti toel ilmunud raamat on meeleolukas ja silmaringi avardav lugemine igale loodusehuvilisele.

 • Keskkonnaamet alustas Suur-Sõjamäe tulekahju uurimiseks kriminaalmenetlust

  Häirekeskus sai teate põlengust Soodevahe külas Suur-Sõjamäe tänaval eile, 23. mail kell 17.49, kus süttinud oli jäätmejaam. Täna, 24. mail kustutustööd veel käivad. Keskkonnaamet alustas põlengust lähtunud keskkonna saastamise uurimiseks kriminaalmenetlust.

 • Kuidas joogivesi puhtana hoida?

  Ohutu joogi- ja tarbevee kindlustamiseks vajab kaev regulaarset hooldust. Majaomanik, kelle kodu ei ole ühise veevärgiga ühendatud, saab oma joogivee kvaliteedi tagamiseks ka ise palju teha, kirjutavad Keskkonnaameti veeosakonna peaspetsialistid Toomas Padjus ja Kätlin Juuram.

 • Erametsaomanikele jagati infot Natura metsaelupaikade kaitse kohta

  18. mail korraldas Keskkonnaamet veebi teel metsaelupaikade infopäeva neile erametsaomanikele, kellel on metsamaad Natura 2000 võrgustiku alal.

 • Looduskaitsekuu kutsub märkama ja hoidma loodust linnas 

  Looduskaitsekuu tänavune juhtmõte „Loodus linnas“ kutsub  avastama linnaloodust ja mõtisklema selle tuleviku üle. Kuu aja jooksul saab osa võtta retkedest ja töötubadest ning õppida oma loodusvaatlusi andmebaasidesse sisestama. Info looduskaitsekuu ettevõtmiste kohta on koondatud Keskkonnaameti kodulehele.

 • Pesitsusrahu kaitseks on peatatud 12 raiet

  Keskkonnaamet on käesoleva aasta 15. aprillist alates kontrollinud pesitsusrahu kaitseks 1119 kinnistut ning reageerinud 35 kaebusele. Peatatud on 12 raietööd, neist kuus on olnud vanades linnuliigi rikastes metsades. Möödunud aastal peatati sama perioodi jooksul samuti 12 raietööd.

Keskkonnaministeerium

Keskkonnaagentuur