Kultuur

 

Loading...

Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
Loading...
 • Disainikasutuse väljakutsetest ja targast tellijast

  Sel kevadel tutvustas Kultuuriministeerium uuringut disainikasutusest Eesti ettevõtetes ja sihtasutustes. Uuringu abil sooviti paremini mõista, milline on disainikasutuse olukord ettevõtetes, millised on disaini kasutamise vajadused ning tulevikuvõimalused ning kuidas on disainikasutus viimastel aastatel muutunud. Uuringu tutvustamisel toimunud paneeldiskussioonist teeb kokkuvõtte ministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Johanna Jõekalda.

 • Kohtla-Järve kultuurifoorumil keskenduti loomemajandusele kui sidusa ühiskonna toetajale

  Kohtla-Järve Kultuurikeskuses toimus täna XI Ida-Virumaa kultuurifoorumi teine seminar „Loomemajandus kui sidusa ühiskonna toetaja“, mis keskendus kultuuri rollile piirkonna majanduse mitmekesistamisel.

 • Euroopa meediavabaduse määrus on oluline samm meediateenuste tuleviku kujundamisel

  Euroopa meediavabaduse määrus on ajalooline dokument, mille peamiseks sihiks on toetada vaba ja sõltumatut meediat, avalikku arutelu ja kodanikuosalust. Kultuuriministeeriumi meedianõunik Andres Jõesaar kirjutab hiljuti Euroopa Parlamendis heaks kiidetud määrusest lähemalt.

 • Kultuuriminister Heidy Purga on visiidil New Yorgis

  Kultuuriminister Heidy Purga on 9. aprillini visiidil New Yorgis, kus kohtub New Yorgi linnavalitsuse, Ukraina instituudi, Skandinaavia maja ja mitmete New Yorgi kultuuriasutuste esindajatega ning osaleb 52. New Yorgi Eesti kultuuripäevade avamisel.

 • Wiiralti stipendium jätkub eraraha toel

  Kultuuriminister Heidy Purga ja OÜ Eesti Kunstioksjonid esindaja Reigo Kuivjõgi sõlmisid täna ühiste kavatsuste kokkuleppe anda järgmisest aastast Wiiralti stipendiumi välja eraraha toel. 2024. aasta Wiiralti stipendiumid antakse veel viimast korda välja autoritasudest laekunud vahenditest.

 • Tajuleebe puudutus Rahvusooperis Estonia

  Kultuuriministeeriumi kultuurihariduse ja ligipääsetavuse nõunik Annikki Aruväli käis vaatamas Rahvusooper Estonia haridusprogrammi “Tajuleebe tantsulugu” esietendust ning pani oma esmamuljed kirja.

Loading...