Erakonnad

Eesti erakonnad

 

Kesknädal Rahva poliitikaleht

 • Riigikogu majanduskomisjon arutas Kesknoorte kollektiivset pöördumist ilutulestiku laskmise piiramisest
  by Kesknadal on 12.04.2024 at 07:06:24

  Riigikogu majanduskomisjon arutas Keskerakonna noortekogu poolt algatatud kollektiivset pöördumist “Ilutulestiku laskmine ainult aastavahetusel!“. Majanduskomisjoni koosolekul tutvustasid rahvaalgatust Kesknoorte esimees Valentina Bortnovski ja aseesimees Kristi Rüütel.  Keskerakonna noortekogu esimees Valentina Bortnovski sõnas, et ilutulestiku laskmine linnakeskkonnas võib tekitada probleeme ka nende inimeste jaoks, kelle maja lähedal lastakse ilutulestikku. “Müra, suits ja muud ilutulestikust tingitud häiringud võivad... The post Riigikogu majanduskomisjon arutas Kesknoorte kollektiivset pöördumist ilutulestiku laskmise piiramisest appeared first on Kesknädal.

 • Monika Haukanõmm: uue koalitsiooni haige haiglareform
  by Kesknadal on 10.04.2024 at 13:27:30

  Monika Haukanõmm, Tallinna lastehaigla nõukogu esinaine, Tallinna Kesklinna linnaosa vanem Tallinna uus koalitsioon kaalub riigi omanduses oleva Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) ühendamist linnale kuuluva Lääne-Tallinna keskhaigla, Ida-Tallinna keskhaigla ning Tallinna lastehaiglaga. Tallinnas asuvate haiglate ühendamine selliselt, nagu uus loodav pealinna võimukoalitsioon seda kavandab, ei ole pelgalt formaalsus paberil, vaid väga sisuline küsimus, millega seonduvate kahjude ja... The post Monika Haukanõmm: uue koalitsiooni haige haiglareform appeared first on Kesknädal.

 • Riibe Tallinna noortevolikogu loomisest: varem puudus noortel tõsiseltvõetav ja kogu linna haarav väljund
  by Kesknadal on 09.04.2024 at 07:02:20

  Jaanus Riibe, Kristiine linnaosa vanem Tänasel päeval käib aktiivne arutelu Tallinna juhtimise tuleviku kohta, mille raames on noored asunud aktiivselt tasuta ühistranspordi kaitsele. Noored on öelnud, et kui uus võimuliit teeb ühistranspordi tasuliseks, hakkavad nad võitlema. On hea näha, et noored julgevad öelda oma arvamust välja. Olin uue noortevolikogu idee loomise ajal aseesimees Tallinna linna... The post Riibe Tallinna noortevolikogu loomisest: varem puudus noortel tõsiseltvõetav ja kogu linna haarav väljund appeared first on Kesknädal.

 • Tarbijate optimism tuleviku suhtes on koroonapandeemia ajast madalam
  by Kesknadal on 08.04.2024 at 07:57:59

  Euroopa Liidus on nõrgem tarbijate optimism üksnes Kreekas. Samas Leedu tarbijate optimism oli märtsis kõrgeim kogu Euroopa Liidus, kusjuures Leedu ja Poola olid ainsad positiivse optimismi tasemega riigid, analüüsis värskeid Euroopa Komisjoni avaldatud andmeid Citadele Eesti filiaali juht Rainer Moppel.  „Eesti oli tarbijate üldise optimismi poolest märtsis Euroopa Liidus eelviimasel kohal, edestades vaid Kreekat. Läti... The post Tarbijate optimism tuleviku suhtes on koroonapandeemia ajast madalam appeared first on Kesknädal.

 • Keskerakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel on Mihhail Kõlvart ja hüüdlause “Selg sirgu, Eesti”
  by Kesknadal on 06.04.2024 at 10:55:26

  Türil toimunud Eesti Keskerakonna volikogu istungil kinnitati, et Euroopa Parlamendi valimistel on erakonna esinumber Mihhail Kõlvart ja kampaaniale minnakse vastu hüüdlausega “Selg sirgu, Eesti!”. “Mihhail Kõlvart on end tõestanud võimeka ja tulemustele orienteeritud poliitikuna,” lausus Keskerakonna volikogu esimees Erki Savisaar. “Mihhail Kõlvarti juhtimisel on Tallinna linnast kujunenud kaasaegne ja euroopalik pealinn ning Eesti Linnade ja... The post Keskerakonna esinumber Euroopa Parlamendi valimistel on Mihhail Kõlvart ja hüüdlause “Selg sirgu, Eesti” appeared first on Kesknädal.

 • Keskerakond soovib Tallinna tasuta ühistranspordi kohta rahvahääletust
  by Kesknadal on 05.04.2024 at 17:18:50

  Tallinna linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon andis neljapäeval volikogus üle eelnõu, millega soovib anda linnavalitsusele ülesande korraldada tasuta ühistranspordi säilimise kohta pealinna elanike seas küsitlus. Eelnõu esitajate hinnangul on tegemist universaalse toetusmeetmega, mida on lühinägelik kaotada rohkem kui kaks aastat kestnud majanduslanguse ja kasvava tööpuuduse tingimustes. Keskerakonna esimees, linnavolikogu liige ja endine Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart sõnas,... The post Keskerakond soovib Tallinna tasuta ühistranspordi kohta rahvahääletust appeared first on Kesknädal.

 • Tallinna linnavolikogu ees toimub täna meeleavaldus tasuta ühistranspordi kaitseks
  by Kesknadal on 04.04.2024 at 05:32:34

  Eesti Keskerakond korraldab täna kell 15 Tallinna Linnavolikogu ees (Vana-Viru 12) meeleavalduse tasuta ühistranspordi kaitseks, sest Tallinnas võimukõnelusi juhtiva Reformierakonna esindajad on teatanud, et soovivad võimule saades kaotada ka pealinnas tasuta ühistranspordi. Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart märkis, et riik on kaotanud tasuta ühistranspordi maakonnaliinidel, nüüd püüab Reformierakond Isamaa toetusel tühistada prii sõidu õiguse ka Tallinna... The post Tallinna linnavolikogu ees toimub täna meeleavaldus tasuta ühistranspordi kaitseks appeared first on Kesknädal.

 • Andre Hanimäe püsiva elukoha menetlus
  by Kesknadal on 03.04.2024 at 17:53:14

  Täna pöördus kirjaliku taotlusega Pirita Linnaosa Valitsuse poole vandeadvokaat Olavi-Jüri Luik, kes esindab Irina Antonjuk´i. Advokaat taotleb tühistada kohalikul omavalitsusel Andre Hanimägi püsiv elukoha kanne Tallinna linnas, kuivõrd tegemist on mitteaktuaalse kandega RRS § 26 lg 1 p 7 alusel ning see selgelt riivab antud taotluse esitaja Irina Antonjuk´i subjektiivset õigust teostada oma mandaati Tallinna... The post Andre Hanimäe püsiva elukoha menetlus appeared first on Kesknädal.

 • Norman Aas: Keskerakonna juhatus võib teoorias vastutada oma varaga
  by Kesknadal on 02.04.2024 at 15:21:27

  Endise riigi peaprokuröri Norman Aasa sõnul on teoreetiliselt võimalik, et Porto Franco kaasuses mõjuvõimuga kauplemises Tallinna ringkonnakohtus süüdi tunnistatud ja miljon euro suuruse rahalise karistuse saanud Keskerakond vastutab oma juhatuse varaga, kuid see eeldab omakorda uusi protsesse.  “Kui otsus jõustub, on tegu kriminaalkaristusega. Aga kui seda vabatahtlikult ei maksta, või ei suudeta maksta, siis tuleb... The post Norman Aas: Keskerakonna juhatus võib teoorias vastutada oma varaga appeared first on Kesknädal.

 • Tallinna linnavolikogu ees toimub meeleavaldus tasuta ühistranspordi kaitseks
  by Kesknadal on 02.04.2024 at 08:59:10

  Eesti Keskerakond korraldab neljapäeval, 4. aprillil kell 15 Tallinna Linnavolikogu ees (Vana-Viru 12) meeleavalduse tasuta ühistranspordi kaitseks, sest Tallinnas võimukõnelusi juhtiva Reformierakonna esindajad on teatanud, et soovivad võimule saades kaotada ka pealinnas tasuta ühistranspordi. Keskerakonna esimees Mihhail Kõlvart märkis, et riik on kaotanud tasuta ühistranspordi maakonnaliinidel, nüüd püüab Reformierakond Isamaa toetusel tühistada prii sõidu õiguse... The post Tallinna linnavolikogu ees toimub meeleavaldus tasuta ühistranspordi kaitseks appeared first on Kesknädal.

 • Hanah Lahe: on paras aeg algatada debatt valimis- ja kandideerimisea üle
  by Sander Andla on 11.04.2024 at 09:32:02

  Valimisea langetamine 16. eluaastale kõikidel valimistel kasvataks noortes harjumust osaleda ühiskonnaelus ning annaks neile vabaduse arvamuse kujundamisel. Kandideerimisea langetamine 18. eluaastale kõikidel valimistel annab täisealistele kodanikele võimaluse poliitikas osalemiseks, kirjutab riigikogu liige Hanah Lahe. Euroopa Liidus on neli liikmesriiki – Saksamaa, Malta, Belgia ja Austria –, kus Euroopa Parlamendi valimiste valimisiga on langetatud 16. eluaastani. … Continued

 • Riigikogu liikmed algatasid eelnõu valimis- ja kandideerimisea langetamiseks Euroopa Parlamendi valimistel
  by Sander Andla on 10.04.2024 at 11:51:16

  46 riigikogu liiget algatas Euroopa Parlamendi valimise seaduse muudatuse, millega soovitakse langetada valimisiga Euroopa Parlamendi valimistel 18. eluaastalt 16. eluaastale ja kandideerimisiga 21. eluaastalt 18. eluaastale.  Eelnõu riigikogus üle andnud Reformierakonna fraktsiooni liikme Hanah Lahe sõnul on valimis- ja kandideerimisea langetamise eesmärk kaasata senisest enam noori inimesi Euroopa asjade arutamisse ja otsustamisse. „Kohaliku omavalitsuse volikogu … Continued

 • Õhus on uudiseid! #23
  by Kristofer Rennel on 10.04.2024 at 08:29:59

  Eetrisse on jõudnud 23. episood sarjast “Õhus on uudiseid! Taaskord on teemaks Euroopa. 🇪🇺 Uues episoodis on stuudios istet võtnud Yoko Alender ning Luukas Kristjan Ilves, kes hiljaaegu liitus Reformierakonnaga. Episoodis räägime Euroopa Parlamenti kandideerimisest ning Luukase huvidest ja kogemustest Euroopas. Kas teadsid, et Luukas ei kasvanud ülesse tegelikult Eestis? 🤔   Taskuhäälingus arutlevad Yoko Alender … Continued

 • Maris Lauri: riigist, eelarvest ja meie soovidest
  by Sander Andla on 10.04.2024 at 07:16:34

  Minu arvates on aeg, et igal kodanik mõtleks korraks sellele, mida ta soovib riigilt saada ja palju ta on nõus selleks ise andma ning kuivõrd on ta valmis ise vastutama ja palju oma otsustusõigusest ära andma. Sealjuures ei tohi unustada, et vastus, otsustusõigus ja -vabadus on omavahel seotud, kirjutab riigikogu rahanduskomisjoni liige Maris Lauri. Aga … Continued

 • Viljandi linnapeakandidaat Johan-Kristjan Konovalov liitus Reformierakonnaga
  by Sander Andla on 10.04.2024 at 05:53:47

  Justiitsministrina tööd alustanud Madis Timpsoni asemel Viljandi uueks linnapeakandidaadiks esitatud Johan-Kristjan Konovalov liitus Reformierakonnaga. “Olen nii kodaniku kui ka kohalikel valimistel Reformierakonna nimekirjas kandideerijana hinnanud selle erakonna kogemuste ja uuendusmeelsuse vahelist tasakaalu. Ajal, mil ühiskondlikus mõttevahetuses annavad tooni kohese populaarsuse saavutamiseks mõeldud loosungid, on Reformierakond suutnud ajada sellist poliitikat, mis vaatab kaugemale tulevikku nii meie … Continued

 • Reformierakond läheb Euroopa Parlamendi valimistele sõnumiga „Kindel Eesti Euroopas!“
  by Kristofer Rennel on 07.04.2024 at 12:15:03

  Reformierakonna peasekretär Timo Suslov ütles erakonna üldkogul kõneledes, et Reformierakonna sõnum juunis toimuvatel Euroopa Parlamendi valimistel on „Kindel Eesti Euroopas!“. “63 päeva pärast otsustavad valijad, kes on need seitse inimest, kes hakkavad Eestit europarlamendis järgneval viiel aastal esindama. Ühtlasi on see Eesti inimeste jaoks võimalus laiemalt kaasa rääkida, millist suunda soovitakse Euroopa Liidu juhtimises näha,” … Continued

 • Erkki Keldo: riigikogus käib võitlus kahe täiesti erineva Eesti eest
  by Sander Andla on 07.04.2024 at 12:07:45

  Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Erkki Keldo ütles erakonna üldkogul peetud kõnes, et riigikogust on saanud koht, kus käib võitlus kahe täiesti erineva Eesti eest. “Oleme olnud töökad ja ehitanud enam kui 30 aasta jooksul siia Euroopa paremasse ülanurka muljetavaldava kindluse, mida teistele eeskujuks tuua. Kindluse, kus igaühel on võimalus omandada hea haridus, ennast teostada, luua … Continued

 • Peasekretär Timo Suslovi kõne erakonna üldkogul 7. aprillil
  by Kristofer Rennel on 07.04.2024 at 11:58:44

  Head erakonnakaaslased ja head külalised! Mul on hea meel alati, kui jälle kokku saame, et erakonna tööd ja tegemisi arutada. Täna vaatame koos ette – algamas on kampaaniaaeg ning loodan, et leiate kõik võimaluse kaasa lüüa ja oma panuse anda. Ja ühtlasi kasutan siin puldis võimalust, et soovida meile kõigile õnne koduerakonna ümmarguse tähtpäeva puhul … Continued

 • Kaja Kallas: julgeolekuta muutuvad ülejäänud teemad teoreetilisteks aruteludeks
  by Sander Andla on 07.04.2024 at 11:52:31

  Reformierakonna juht, peaminister Kaja Kallas ütles erakonna üldkogul peetud kõnes, et praegune olukord Euroopas ja maailmas on taaskord aktualiseerinud küsimuse Euroopa enese kaitsevõimest ning see saab olema üheks võtmeküsimuseks ka europarlamendi jaoks. “Ma ei liialda mitte grammigi, kui ütlen, et mitte kunagi pole europarlamenti valitud Euroopale veel keerulisemal ja raskemal ajal kui praegu. Ja mitte … Continued

 • Erkki Keldo kõne Reformierakonna üldkogul 07.04.2024
  by Sander Andla on 07.04.2024 at 11:34:17

  Head erakonnakaaslased! Soovin Teile kõigepealt ilusat kevade jätku! Tundub, et tänasega on selle talve viimane lumi sulanud ja aeg on looduse tärkamiseks. Kevad on ilus aeg, päevad lähevad pikemaks, päike paistab aina kõrgemalt ja koos sellega muutub ka eestlaste tuju aina paremaks. Kõikide meie ümber olevate kriiside ja keeruliste olude valguses on äärmiselt oluline, et … Continued

Sotsiaaldemokraadid Toimetulek on julgeolek!

 • Sotsiaaldemokraatidest riigikogu liikmed teevad töövisiidi Lääne-Virumaale
  by Piret on 11.04.2024 at 07:33:01

  Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluvad riigikogu saadikud on neljapäeval ja reedel töövisiidil Lääne-Virumaal, kus neil seisavad ees kohtumised maakonna eri paigus. „Hea meel on võõrustada sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liikmeid ning viia neid meie ... Loe edasi The post Sotsiaaldemokraatidest riigikogu liikmed teevad töövisiidi Lääne-Virumaale appeared first on Sotsiaaldemokraadid.

 • Priit Lomp: nagu ka Hollywoodis, selgub täielik tõde filmi lõpus – meie majanduslugu peab hästi lõppema
  by Piret on 10.04.2024 at 14:51:34

  Eelarveprognoose tuleb ikka paarikaupa ja kui filmiklassikast lähtuda, siis värske rahandusministeeriumi prognoosi puhul, mis ennustab tänavuseks aastaks nullprotsendilist SKP kasvu, on tegu n-ö halva politseinikuga. Märtsi lõpus avaldatud Eesti Panga ... Loe edasi The post Priit Lomp: nagu ka Hollywoodis, selgub täielik tõde filmi lõpus – meie majanduslugu peab hästi lõppema appeared first on Sotsiaaldemokraadid.

 • PRIIT LOMP: edukas majandus vajab tugevamat riiki
  by Piret on 10.04.2024 at 14:45:14

  Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp rõhutas täna riigikogus peetud majandusdebatil, et riigi roll Eesti majanduse kasvule pööramisel peab otsustavalt kasvama. „Sotsiaaldemokraadid on kindlalt seda meelt, et riik peab senisest enam ... Loe edasi The post PRIIT LOMP: edukas majandus vajab tugevamat riiki appeared first on Sotsiaaldemokraadid.

 • LAURI LÄÄNEMETS: Reinsalu võib oma venitamisega ajaloolise võimaluse lähipäevadel Keskerakonnale tagasi mängida
  by Piret on 09.04.2024 at 13:19:59

  Tallinna võimukõnelustel ei tehta täna ega ka tulevikus riigitasandi otsuseid, sealhulgas mittekodanike hääleõiguse teemal. Vene kodanike valimisõiguse piiramine kohalikel valimistel ei ole “poolt või vastu” küsimus, vaid küsimus sellest, millist ... Loe edasi The post LAURI LÄÄNEMETS: Reinsalu võib oma venitamisega ajaloolise võimaluse lähipäevadel Keskerakonnale tagasi mängida appeared first on Sotsiaaldemokraadid.

 • Riik paneb inimeste võlaorjusesse sattumisele käe ette
  by Piret on 09.04.2024 at 11:13:45

  Riigikogus läbis täna esimese lugemise eelnõu, mis reguleerib inkassofirmade tegevust ja võlgade ülesostmist. Tegemist on ühe sammuga kavas olevate muudatuste reas, mille eesmärgiks on korrastada kiirlaenude turgu ja kaitsta inimesi ... Loe edasi The post Riik paneb inimeste võlaorjusesse sattumisele käe ette appeared first on Sotsiaaldemokraadid.

 • Andres Metsoja: “Pärnu peab saama atraktiivseks elamispaigaks ja kasvatama jõuliselt elanikkonda“
  by Teele Karro on 02.09.2021 at 18:13:11

  augusti õhtul kogunesid Pärnumaa piirkonna liikmed ja kohalike valimiste kandidaadid, et ühiselt anda avalöök Pärnu valimisperioodile.  Isamaa linnapeakandidaat Andres Metsoja tutvustas programmi põhipunkte, millele järgnenud arutelu käigus pandi paika, et Isamaa viis põhifookust Pärnus on järgmised: noored, pered ja haridus; osavallad ja linnaosad; loovus ja kultuur; regionaalne liider ja arengumootor  ning tark linnaruum. „Esikohal on

 • Viimsi Isamaa esikandidaadid on Jan Trei ja Priit Robas
  by Teele Karro on 02.09.2021 at 10:34:26

  Isamaa tuleb kohalikel valimistel Viimsi vallas välja nimekirjaga, mille vallavanema kandidaat on Viimsi vallavolikogu liige ja Eesti Linnade ja Valdade Liidu asedirektor Jan Trei ning kandidaat vallavolikogu esimehe kohale ettevõtja ja Viimsi vallavolikogu liige Priit Robas. „Isamaa Viimsi soovib seista tasakaalustatud valla arengu eest, kus on tagatud kvaliteetne ja kõigile valla lastele kättesaadav haridus ning

 • Test
  by taaviliivo on 02.07.2020 at 12:47:41
 • Riina Solman
  by taaviliivo on 18.02.2020 at 13:05:57

  Eesti Vabariigi rahvastikuminister alates 29. aprillist 2019.  Kuulun erakonda Isamaa, olen erakonna juhatuse liige, Tallinna piirkonna aseesimees ning Isamaa naiskogu IREN esinaine.  Aastatel 1979–1990 õppisin Viljandi 5. Keskkoolis ja aastatel 1990–1995 Tallinna Pedagoogikaülikoolis ning lõpetasin selle klassiõpetajana.  Valdan eesti, inglise, vene ja soome keelt.   Töökogemus ja saavutused Aastatel 2017–2019 olin justiitsministri nõunik, enne seda

 • Post Title
  by veiko lukmann on 31.01.2020 at 11:47:50

  KOLMAPÄEV, 12. veebruar Põhja-Tallinn 17.30 Põhja-Tallinna osakonna üldkogu Koht: Isamaa kontor (Paldiski mnt 13, Tallinn) Kontakt: Henrik Aavik (50 92 839, henrik.aavik@gmail.com)

 • Tallinn. Haabersti osakonna üldkogu
  by veiko lukmann on 31.01.2020 at 11:45:40

  REEDE, 7. veebruar Haabersti 17.30 Haabersti osakonna üldkogu Koht: Isamaa kontor (Paldiski mnt 13, Tallinn) Kontakt: Pille Lill (51 14 077, pille.opera@gmail.com)

 • Tallinna kesklinna osakonna üldkogu
  by veiko lukmann on 31.01.2020 at 11:44:30

  KOLMAPÄEV, 5. veebruar Kesklinn 18.00 Kesklinna osakonna üldkogu Koht: Isamaa kontor (Paldiski mnt 13, Tallinn) Kontakt: Sirle Rosenfeldt (53 491 053, sirle.rosenfeldt@isamaa.ee)

 • Pärnu. Pensionireformi avalik arutelu Helir-Valdor Seederiga
  by veiko lukmann on 31.01.2020 at 11:40:15

  KOLMAPÄEV, 5. veebruar Pärnu 18.00 Pensionireformi avalik arutelu Helir-Valdor Seederiga Koht: Akadeemia tn 2, suur saal Kontakt: Teele Karro (teele.karro@isamaa.ee)

 • Rahvastiku, rände ja lõimumise nõukoda
  by veiko lukmann on 31.01.2020 at 11:38:24

  TEISIPÄEV, 4. veebruar Rahvastiku, rände ja lõimumise nõukoda 18.00 Isamaa kontor (Paldiski mnt 13, Tallinn) Kontakt: Krislin Ots (+372 537 603 60, krislin.ots@siseministeerium.ee)

 • Post Title
  by veiko lukmann on 31.01.2020 at 11:36:17

  TEISIPÄEV, 4. veebruar Seeniorid 18.00 Seenioride Kogu Tallinna klubi kohtumine kultuuriminister Tõnis Lukasega Koht: kohvik VIKTUS (Toompuiestee 4, Tõnismäe Hambapolikliiniku kõrval) Kontakt: Ann Räämet (5645 3785, ann.raamet@gmail.com)

Eesti Uudised Arutamist väärivad teemad

Eestimaa Rohelised Eesti ainus tõeliselt keskkonnateadlik erakond

 • Rahvakohtumine Martin Helmega
  by Anneli Orlovski on 09.04.2024 at 08:51:21
 • „EESTI EEST EUROOPAS!“ EKRE programm 2024. aasta Euroopa Liidu parlamendi valimisteks
  by Urmas Espeneberg on 23.03.2024 at 11:25:23

  Eesti Konservatiivne Rahvaerakond on veendumusel, et Euroopa Liidu eluõiguse ja arengu tagatiseks on liikmesriikide iseseisvus. Seisame Eesti rahvuslike huvide ja eesti rahva otsustusõiguse eest ning toetame demokraatlike rahvusriikide Euroopat. Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitika Euroopa Parlamendis toetub järgmistele põhimõtetele. Euroopa Liit peab olema rahvusriikide liit! Euroopa Liidu föderaliseerumise tulemusel on liikmesriikide iseseisvus vähenenud. Brüsselisse on koondunud ebaproportsionaalselt suur võim ja EL-i otsustusmehhanismid on muutunud ebademokraatlikuks. EKRE peab rahvuslikku iseseisvust ülimuslikuks. Rahvuslik iseseisvus tähendab meie jaoks poliitilise iseseisvuse kõrval ka õigust hoida ja väärtustada oma rahvusidentiteeti ja -kultuuri. Kaitseme rahvuslikke ja konservatiivseid väärtusi nn woke-kultuuri rünnakute eest. Meile on vastuvõetamatu liikmesriikide arvelt toimuv võimu koondamine Brüsselisse. Toetame ainult niisugust Euroopa Liidu koostööd, milles kõigil liikmesriikidel ja rahvastel on alles nende õigused. Euroopa Liidu koostöö tasandil saab demokraatia üheselt ja selgelt tugineda ainult vabade rahvaste nõusolekule. Igal Euroopa Liidu liikmesriigil on võõrandamatu õigus suveräänsusele, s.t poliitilistele otsustele, mis lähtuvad liikmesriigi huvidest ja põhiseadusest. Liitriigi kujundamise asemel peab Euroopa Liit võtma taas suuna rahvusriikide liidule. Juhul kui avatakse Euroopa Liidu aluslepingud, pole Eesti kodanike 2003. aastal antud mandaat enam piisav ning lepingud tuleb panna uuesti rahvahääletusele. Kõikidele liikmesriikidele võrdne otsustusõigus! Euroopa Liidul on kohustus kohelda kõiki liikmesriike võrdselt, seda ka põllumajandustoetuste eraldamisel. Praeguses EL-is....

 • EKRE esinumber eurovalimistel on Martin Helme, Jaak Madison kandideerib ankrumehena
  by Urmas Espeneberg on 23.03.2024 at 11:23:38

  Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) volikogu kinnitas Tallinnas toimunud volikogul Euroopa Parlamendi valimiste nimekirja ja valimisprogrammi „Eesti eest Euroopas“. EKRE esinumber europarlamendi valimistel on erakonna esimees Martin Helme. Praegune eurosaadik Jaak Madison kandideerib ankrumehena ja on nimekirjas üheksas – nii nagu ka 2019. aasta eurovalimistel. Europarlamenti kandideerivad veel Riigikogu liige Anti Poolamets, Riigikogu liige Helle-Moonika Helme, Riigikogu liige ja endine Riigikogu esimees Henn Põlluaas, Riigikogu liige ja ettevõtja Siim Pohlak, Tartu volikogu liige, sotsiaaltöö ekspert Merle Kivest, Riigikogu liige, endine keskkonnaminister Rain Epler ja Riigikogu liige, endine maaeluminister Arvo Aller. EKRE esimehe Martin Helme sõnul seisavad erakonna kandidaadid Eesti rahvusriikluse ja Euroopa Liidu kui rahvusriikide ühenduse eest. „Meie programm „Eesti eest Euroopas“ on kantud põhimõttest, et me ei tohi lasta Brüsselil rahvusriikidelt rohkem võimu kaaperdada. Meil on vaja võtta tagasi oma iseseisvus, kehtestada piiridel tõhus kontroll, peatada roheäärmuslus, taastada mõtte- ja sõnavabadus. Alles seejärel on loodud tingimused Eesti püsima jäämiseks, eestlaste peremeheks jäämiseks omal maal ja meie inimeste elatustaseme tõusmiseks nii, et nad ei ole sunnitud minema võõrsile,“ ütles Helme. Helme sõnul on EKRE eesmärk saada valimistel kaks mandaati. „Kui vaadata Euroopat tervikuna, siis sotsialistide ja liberaalide toetus kahaneb ja rahvuslaste populaarsus kasvab. Eurooplased on hakanud oma nahal tundma, kuidas sotside....

 • Volikogu avaldus: Eesti Konservatiivne Rahvaerakond seisab väikekoolide eest
  by Urmas Espeneberg on 23.03.2024 at 10:59:54

  Kohalike omavalitsuste valimistel 2021. aastal võttis Eesti Konservatiivne Rahvaerakond vastu üleriigilise programmi „EKRE 5 plussi“, milles muu hulgas anti valijatele lubadus: „Me tagame kodulähedaste koolide säilimise.“ Lubadus tuleneb erakonna veendumusest, et eestluse elujõud ja ühiskondlik heaolu tugineb tasakaalustatud regionaalsele arengule ning maapiirkondade heale käekäigule. Meie erakonna saadikud kohalikes volikogudes üle kogu Eesti on sellest lubadusest kinni pidanud. Kahjuks on viimastel aastatel kasvanud poliitiline surve väikekoolide kaotamiseks. Avalikkust eksitav jutt „koolivõrgu korrastamisest“ varjab valitsuse küünilist ja hukatuslikku plaani väikekoolide kiirkorras sulgemisest. Tühiseid summasid preemiaks lubades püütakse motiveerida omavalitsusi sulgema õppeasutusi ja kaotama kooliastmeid. Kodulähedaste koolikohtade tagamise asemel sunnib valitsus lapsi veetma pikki päevi koolibussis või survestab kooliealiste lastega perekondi kolima linna. Näeme ka seda, kuidas koolivõrku riigistades ja tsentraliseerides lahutatakse koolid omavalitsustest ja kogukondadest ning allutatakse ministeeriumi ja valitsuse ideoloogilisele kontrollile ja personalipoliitikale. Praeguse valitsuse „koolivõrgu korrastamise“ vahetuks tagajärjeks on turvaliste ja ühte hoidvate kogukondade lagunemine ning maaelu senisest veel kiirem hääbumine. Maal ja väikelinnades on sündimus kõrgem kui suuremates linnades, seega halvendab maakoolide sulgemine lastega perede toimetulekut ja niigi ülimalt kriitilises seisus olevat rahvastikuolukorda. Kohalike omavalitsuste eelarved on küll praeguses keerulises majandusolukorras tugeva surve all, ent koolide, sealhulgas väikekoolide, pidamine peab olema omavalitsuse eelarveline prioriteet. Kokkuhoidu või kärpeid ei tohi....

 • Konverents “Kas rohe- või punapööre?”
  by Anneli Orlovski on 20.03.2024 at 09:22:54
 • Rahvakohtumine Mart Helme ja Henn Põlluaasaga
  by Anneli Orlovski on 19.03.2024 at 11:21:39
 • Rahvakohtumine Mart Helmega Pärnu Keskraamatukogus
  by Anneli Orlovski on 12.03.2024 at 12:45:37
 • 19. märtsil kell 9! EKRE kutsub osalema üldrahvalikul protestiaktsioonil „Peatame auto! Peatame maksu!“
  by Urmas Espeneberg on 07.03.2024 at 06:12:38

  Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) kutsub osalema teisipäeval, 19. märtsil kogu riigi liiklust mõjutaval protestiaktsioonil „Peatame auto! Peatame maksu!“, et survestada valitsust automaksust loobuma. Erakond kutsub kõiki autoga sõitvaid inimesi üles peatama teisipäeval, 19. märtsil kell 9 oma sõiduk kümneks minutiks ja lülitama sisse ohutuled. Inimestel palutakse jagada sotsiaalmeedias pilte ja videoid seisvatest autodest. EKRE esimehe Martin Helme sõnul on igal autojuhil võimalik hommikusel tipptunnil autot peatades näidata välja oma pahameelt automaksu ja valitsuse rumala poliitika vastu. „Näitame valitsusele, et me ei tõmba rahvana küüru selga ega lepi ilmselgelt kahjuliku ja meie kõigi toimetulekut halvendava poliitikaga. Praegune valitsus ei hakka rahvaga arvestama enne, kui rahvas jõuliselt vastu hakkab. Ka mitmed Euroopa riikide valitsused olid valmis taganema inimesi vaesusesse ajavast maksupoliitikast alles siis, kui traktoristid ja rekajuhid tänavale meelt avaldama tulid. Anname kümneminutilise liiklusseisakuga Eesti valitsusele signaali, et aeg on hakata rahvast kuulama,“ ütles Helme.

 • Rahvakohtumine Laagri Kultuurikeskuses
  by Anneli Orlovski on 04.03.2024 at 09:58:17
 • Rahvakohtumine Sindis Alar Lanemaniga
  by Anneli Orlovski on 27.02.2024 at 08:58:27

Uued Uudised Vabade mõtete portaal

 • Rohepöördest on saanud ehtsaim religioon
  by Uued Uudised on 12.04.2024 at 06:26:29

  Päris paljud filosoofilise mõtlemisega inimesed on juhtinud tähelepanu sellele, kuivõrd sarnaneb kogu kliimavõitlus mingi ortodoksse religiooniga. Nii näiteks on päris mitmes valdkonnas keelatud inimtekkelises kliimamuutuses kahelda (ka sotsiaalmeedias tsenseeritakse kahtlevaid seisukohti), neid, kes siiski seda julgevad, koheldakse kui ketsereid, keda peab ühiskonnast elimineerima (“risti lööma”). Seda dogmaatilisust, kus “pühakirjas” kirja pandu on puutumatu, näeme enamikes The post Rohepöördest on saanud ehtsaim religioon appeared first on Uued Uudised.

 • Eesti võtab rohelaenu. Miks mitte kaitselaenu?
  by Uued Uudised on 12.04.2024 at 05:44:13

  Eestil oleks vaja kiiresti likvideerida oma puudujäägid kaitsevõimekuses, aga selleks otsib valitsus raha väidetavalt sealt, kus see majandust ja inimeste hakkamasaamist nõrgendab ehk maksukoormust tõstes – samas hüsteerilise rohepöörde jaoks suurendatakse silmagi pilgutamata laenukoormust. BNS vahendab: “Euroopa Investeerimispank (EIB) ja rahandusministeerium sõlmisid 400 miljoni euro suuruse laenulepingu, et rahastada investeeringuid Eesti rohe- ja digireformidesse. Laen The post Eesti võtab rohelaenu. Miks mitte kaitselaenu? appeared first on Uued Uudised.

 • Euroliidu rohepöördesund ähvardab suurt osa Eesti korteriomanikest
  by Uued Uudised on 12.04.2024 at 05:30:40

  Euroopa Liit on algatanud kohustuse Maa kliima nimel maju renoveerida ja see sund on üsna kallis, minnes ka põhjamaise Eesti elanikele kõvasti maksma. Jutt käib “keskkonna jalajäljest” ja seal vastu vaielda ei lasta. BNS vahendab: “Valdav enamus eestimaalastest elab kortermajades, mis on ehitatud rohkem kui 20 aastat tagasi, ning suur osa neist vajavad remonti,  märgivad The post Euroliidu rohepöördesund ähvardab suurt osa Eesti korteriomanikest appeared first on Uued Uudised.

 • President Zelenskõi pani asjad paika: Ukraina abistamisest räägitakse valjult, kuid tähtsam on seda teha. Kehtib ka Kaja Kallase kohta
  by Uued Uudised on 11.04.2024 at 17:47:11

  Kui lugeda uudiseid, siis üle ühe on need kellegi sõnadest, kuidas Ukrainat tulevat aidata, aga selle riigi väed on sellest hoolimata hädas, sest pole laskemoona ja “tapvat” tipprelvastust. BNS vahendab: “Vilniuses neljapäeval visiidil viibiv Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi ütles, et algatusi sõdiva riigi toetamiseks tuleks mitte ainult alustada, vaid need ka ellu viia. “Kui räägime The post President Zelenskõi pani asjad paika: Ukraina abistamisest räägitakse valjult, kuid tähtsam on seda teha. Kehtib ka Kaja Kallase kohta appeared first on Uued Uudised.

 • MEEDIAVALVUR: tähtsal reformierakondlasel hakkas äkki venekeelne jutt jooksma
  by Ivan Makarov on 11.04.2024 at 17:13:56

  ERR avalikustas täna Taavi Aasa ja Tõnis Mölderi avalduse, mis puudutab Tallinnas toimuvaid koalitsiooni läbirääkimisi. Nii Aas kui ka Mölder olid veel hiljuti keskerakonna liikmed, Mölder jõudis vahepeal astuda Isamaasse, kust ta skandaaliga kohe ka välja astus, nagu ümberistumisega Bumbobadi lennates. Seega ei ole põhjust ülehinnata ülejooksikute usaldusväärsust, kuna nad võivad homme esineda juba uue The post MEEDIAVALVUR: tähtsal reformierakondlasel hakkas äkki venekeelne jutt jooksma appeared first on Uued Uudised.

 • Peep Leppik: elu maal pole lihtne
  by Uued Uudised on 11.04.2024 at 15:07:41

  Kui oled maailmas kaua elanud, siis on mida võrrelda. Aga võrdlus on levinud mõtlemisoperatsioon. 9. märtsi õhtul meenus, kuis isa kutsus meid 80 aasta eest välistrepile ja viipas põhja suunas – pommitatud Tallinn põleb. Nii nägimegi punetavat silmapiiri, kuigi olime Kesk-Eestis – 80-90 km Tallinnast. Isa töötas veel metskonnas, aga raskemad ajad olid ees. Kui The post Peep Leppik: elu maal pole lihtne appeared first on Uued Uudised.

 • “Prigožin 2”: propagandakanal Delfi püüdis tuult väljal
  by Uued Uudised on 11.04.2024 at 15:00:07

  Propagandakanalid Politico ja Delfi üritasid enne Euroopa Parlamendi valimisi „Prigožin 2“ ning kiskusid sisse EKRE kandidaadi Jaak Madisoni, kuid nagu ikka, ilma nende poolt loodetud tulemuseta. Jaak Madison: „Politico avaldas loo ja küsisid ka minu käest eelnevalt kommentaari seoses mingi väljaandega Voice of Europe, mis on siis tuvastatud mingite Tšehhi uurijate poolt kui venelastele kasuliku The post “Prigožin 2”: propagandakanal Delfi püüdis tuult väljal appeared first on Uued Uudised.

 • Poola piiril Valgevenega toimus illegaalsete migrantide rünnak, Leedu on valmis rändekriisi süvenemiseks
  by Uued Uudised on 11.04.2024 at 14:40:42

  Leedu piirivalve andmetel üritas kolmapäeval  ebaseaduslikult Poola tungida 450 migranti. Samal ajal saadeti Leedu piirilt tagasi seitse migranti. Leedu piirivalvurite sõnul üritasid migrandid tungida Poolasse mitmesajainimeselise rühmana, käitusid ründavalt ja nende tõrjumiseks tuli kasutada sõjaväe abi. “Kolleegidel õnnestus see konflikt edukalt lahendada ja tõkestada migrantide ebaseaduslik sisenemine,” ütles piirivalve juht Rustamas Liubaevas ajakirjanikele. “Rikkumine leidis The post Poola piiril Valgevenega toimus illegaalsete migrantide rünnak, Leedu on valmis rändekriisi süvenemiseks appeared first on Uued Uudised.

 • Jutud Euroopa Liidu “karmimast rändepaktist” on bluff, tegu on “Welcome, refugees”-paktiga
  by Uued Uudised on 11.04.2024 at 10:30:12

  Euroopa Liit on ääretult migratsioonilembeline ja kõik jutud senise rändepoliitika karmistamisest on kui Potjomkini küla, kus kasvatatakse Trooja hobused. ERR kirjutab: “Euroopa Parlamendis toimus kolmapäeval hääletus Euroopa rändepakti üle ning parlament kiitis karmimad migratsioonireeglid heaks. Pakt vajab nüüd veel ainult Euroopa Liidu Nõukogu heakskiitu.” Kui vaadata, mida sellega paktiga teha tahetakse, siis on selles terve rida The post Jutud Euroopa Liidu “karmimast rändepaktist” on bluff, tegu on “Welcome, refugees”-paktiga appeared first on Uued Uudised.

 • Arvo Aller: Eesti toidujulgeolek vajab veterinaaride järelkasvu, mitte “suunamudijaid”
  by Uued Uudised on 11.04.2024 at 10:15:13

  Neljapäeval toimus Riigikogus maaelukomisjoni poolt algatatud olulise tähtsusega riikliku küsimuse “Kuidas tagada veterinaaria tulevik” arutelu, millel võttis sõna ka EKRE saadik ja endine maaeluminister Arvo Aller. “Me saame aru, et veterinaaride järelkasvu probleem on rahas. Ja seda on räägitud nii maaeluministeeriumi kui regionaal- ja põllumajandusministri ajal, et raha on puudu circa kaks miljonit ja seda The post Arvo Aller: Eesti toidujulgeolek vajab veterinaaride järelkasvu, mitte “suunamudijaid” appeared first on Uued Uudised.