Ajalugu

Muuseumide uudised, arheoloogia, ajalugu….

Võrumaa Muuseum

 • Eesti meeskunstnike ühisnäitus “Meestest naistele”
  by Tiia on 10.04.2024 at 11:16:30

  Maali autor Mauri Gross Selleks et lilli kinkida või kingitus ulatada, ei pea olema tähtpäev. Vahel on hea tunne hoopis pärast sündmust või tähtpäeva. Nii on ka selle näitusega, mis 12. aprillil Vana-Võromaa Kultuurikojas avaneb. Esmalt rahvusvahelisel naistepäeval 8. märtsil Tallinna kahes esinduslikus galeriis – Haus Galeriis ja ArtDepoos – avatud näitus leidis suurt tähelepanu The post Eesti meeskunstnike ühisnäitus “Meestest naistele” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • „Meestelt naistele“
  by Tiia on 31.03.2024 at 11:14:34

  Selleks et kinkida lilled või ulatada kingitus ei pea olema alati tähtpäev. Vahel peale sündmust või tähtpäeva on lihtsalt hea tunne. Nii ka selle väljapanekuga, mis  avaneb peatselt Võrus. Näitus mis esmalt avati rahvusvahelisel naistepäeval Tallinna kahes esinduslikus galeriis, üheaegselt nii Haus Galeriis kui ArtDepoos, on leidnud suurt tähelepanu ja vastukaja parimal viisil. Kahe galerii The post „Meestelt naistele“ appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Koos käsitööga laulma!
  by Tiia on 28.02.2024 at 07:19:34

  Emakeelepäeval, 14. märtsil kell 18 laulavad Vahtsõliina Leelotsõõri naised Vana-Võromaa Kultuurikojas regilaule. Neil on kaasas käsitöö, mida hea laulu saatel nokitseda. Sündmus toimub Läti rahvakunstinäituse „Meie“ värvikirevate tekstiilide vahel. Kutsume teid regilauluõhtule kaasa laulma ja käsitööd tegema! Sissepääs muuseumipiletiga. Foto: Andres Treial Ma lää liina kudame. – Sääl ma koa kolme rätti, kolme rätti, kuvve The post Koos käsitööga laulma! appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Audiogiid aitab väljapanekuid kuulata
  by Tiia on 27.02.2024 at 13:25:13

  Alates veebruarikuust võtab Vana-Võromaa Kultuurikoja muuseumisaalis külastajaid vastu audiogiid. Eesti-, võru- või ingliskeelse lisainfo kuulamiseks tuleb külastajal kasutada isiklikku internetiühenduse ja ruutkoodi skaneerimise rakendusega mobiiltelefoni. Esialgu rõõmustavad ajaloohuvilisi 33 lugu. Kuulda saab eksponeeritud esemete päritolu kohta, kohati avatakse Võrumaa ajalootausta ka laiemalt. Ootame näitust kuulama!     The post Audiogiid aitab väljapanekuid kuulata appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Koolilinn Võru mälestustes
  by Tiia on 27.02.2024 at 13:18:18

    Hästi teatakse Võrus asunud, tuntud koolimehe Johannes Käisi juhitud õpetajate seminari (1921–1930) ja kooliga seotud harjutuskooli. Kuid juba palju aastaid varem (1832–1866) oli Võru üks Liivimaa tähtsamaid hariduskeskusi. Nüüd saab selle kohta lugeda äsja Loomingu Raamatukogus ilmunud tollase Heinrich Krümmeri erakooli õpetaja Heinrich Eisenschmidti mälestusteraamatust „Mälestusi Krümmeri õppeasutusest Võrus“ (saksa keelest tõlkinud Ene Kuus). The post Koolilinn Võru mälestustes appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

Kreutzwaldi muusuem

 • Töötoas valmib aedniku aastaraamat
  by toimetaja on 28.03.2024 at 07:39:06

  17. aprillil kell 10 pakub Kreutzwaldi muuseum huvilistele aiapidajatele võimalust meisterdada endale voldikköites märkmik, kuhu on hea sõnas ja pildis aasta aiatööd talletada. Aedniku aastaraamat on jagatud neljaks osaks – iga aastaaja jaoks oma poogen, kuhu saab kirjutada ja pilte kleepida. Voldikköide avaneb lõõtsana, nii et kõiki märkmikus olevaid pilte saab vaadata korraga. Märkmiku kaunistamiseks The post Töötoas valmib aedniku aastaraamat appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Edukas esinemine Koidula etluskonkursil Pärnus
  by toimetaja on 28.03.2024 at 07:26:16

  Heli Piht, Arabella Antons, Maara Parhomenko. Foto: Ants Liigus Kreutzwaldi muuseumis toimunud X Koidula etluskonkursi eelvoorus olid hindajate arvates parimad Maara Parhomenko (Koidula, „Siis nuta“; Reio Roos, „Peräsõna“), Kreet Rosin-Pindmaa (Koidula, „Lained“; Kreet Rosin-Pindmaa, „Südamesillal“) ja Raili Leesalu (Koidula, „Ei jõua ma“; Linda Ruud, „Inimesed ilma tuleta“). Edukalt läks neil ka finaalvoorus 9. märtsil Koidula The post Edukas esinemine Koidula etluskonkursil Pärnus appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Ilmus tähelepanuväärne täiendus kreutzwaldiaanale
  by toimetaja on 28.03.2024 at 07:15:54

  See foto Friedrich Reinhold Kreutzwaldist on leidnud läbi aegade kõikvõimalikes trükistes ja meediavormides kõige enam kasutust. Pildi on teinud 1870. aastatel Reinhold Sachker. Fotod pärinevad raamatust „Doktor Kreutzwaldi visiitportreed“. Produtsent, stsenarist ja režissöör Mait Laas avaldas 16. märtsi Postimehes artikli „Kuidas lauluisa Kreutzwald näguderaamatu hulluse küüsi langes“. Autor tutvustab Ago Ruusi raamatuid („Doktor Kreutzwaldi visiitportreed“, The post Ilmus tähelepanuväärne täiendus kreutzwaldiaanale appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Muinasjututund 28. veebruaril kell 11 ja 13
  by toimetaja on 27.02.2024 at 08:55:48

  The post Muinasjututund 28. veebruaril kell 11 ja 13 appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Emakeelepäeva lugemistunnis Kristjan Jaak Peterson
  by toimetaja on 27.02.2024 at 08:52:47

  Kui minust ükskord kuulukse: „Ta elas ammu!” – Siis püha laulupikse heidan teie hinge, Mu haruharvad sõbrad! läbi halli aja. K. J. Peterson Kristjan Jaak Peterson (1801–1822) oli esimene luuletaja, kes ülistas oma oodis „Kuu“ selle maa keelt. Tema aegumatus sõnumis kõlab usk eesti keele püsimisse. 14. märts, K. J. Petersoni sünnipäev, on meie emakeelepäev. The post Emakeelepäeva lugemistunnis Kristjan Jaak Peterson appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

Mõniste Muuseum

Loading...

Karilatsi Muuseum

Loading...

Rahvusarhiivi ajaveeb

Loading...

Eesti Rahva Muuseum

Loading...

Tartu Linnaajaloo Muusuemid

Loading...

Arheoloogia.ee – Tallinna Ülikooli arheoloogia teaduskogu

Loading...

Muuseumiühing

Loading...

Õhtuleht ajalugu

Loading...

ERR Ajalugu