ERR Uudised – Võrumaa

ERR Uudised – Võru/Võrumaa

ERR- Võru linn

ERR- Võrumaa

ERR- Võru vald

 • Võru vallavanema liivakarjääri arendus tekitab kohalikes vastuseisu
  on 08.11.2023

  Võru vallavanema Kalmer Puusepa abikaasa taotleb keskkonnaluba Kasaritsa liivakarjääri rajamiseks. Selle vastu on aga Võru valla külade Kasaritsa ja Mõksi elanikud, kes kardavad nii joogivee kadumise kui ka elukeskkonna muutuse pärast.

 • Riik plaanib korvata KOV-idele harjutusväljade talumist senisest rohkem
  on 01.08.2023

  Uue eelnõu järgi hakkab kaitseministeerium harjutusväljade talumishüvitist maksma valemi järgi: hüvitise suurus sõltub harjutusvälja ning selle mõjuala suurusest ning sellest, kui palju elamuid jääb mõjualasse. Kokku plaanib ministeerium maksta harjutusväljade talumishüvitist omavalitsustele kokku üle miljoni euro rohkem kui varem.

 • Võru vald viib kultuuri- ja noorsootööasutused ühtse juhtimise alla
  on 15.03.2023

  Palgasurve ja aina tõusvad kulud muudavad omavalitsuste eelarve järjest pingelisemaks, mis sunnib omavalitsusi oma asutusi viima ühtse juhtimise alla ja mõtlema teenuste pakkumise senisest paremini läbi. Võru valla volikogu otsustas kolmapäeval ühtse juhtimise alla viia valla kultuuri– ja noorsootööasutused, Põlvas otsustakse neljapäeval väikekooli sulgemise üle.

ERR – Rõuge

Loading...

ERR- Haanja

ERR- Põlva

ERR- Põlvamaa

ERR- Menu

ERR – Teadus

 • Arheoloog: inimluude säilimist soodustab nii Eesti kliima kui ka pinnas
  on 13.07.2024

  Hiljaaegu Tallinna Kunderi tänavalt avastatud varauusaegne luukere on järjekordne näide sellest, kuidas ehitustööde käigus inimsäilmete otsa sattumine on Eestis tavapärane nähtus. Tartu Ülikooli arheoloogia kaasprofessor Mari Tõrv märkis, et üldiselt säilivad luud Eesti kliimas ja pinnases hästi ning ehitusel tuleb lihtsalt sellise paratamatusega arvestada.

 • Lähedases täheparves võib luurata tavatult suur must auk
  on 12.07.2024

  Kahe aastakümne jooksul Hubble'i kosmoseteleskoobiga tehtud vaatlused viitavad, et Maast vähem kui 20 000 valgusaasta kaugusel asuv täheparv peidab päikesest 8200 korda raskemat musta auku. Astronoomide sõnul on tegu parima keskmist mõõtu musta augu kandidaadiga, mis seni leitud.

 • Imetavaid hiiri kaitsev hormoon võib aidata ka luuhõrenemise vastu
  on 12.07.2024

  Poegi imetavate hiirtega katseid teinud teadlased leidsid hormooni, mis aitab pehmendada piima tootmisega kaasneva kaltsiumikao mõju ja kaitsta sellega hiirte luustikku. Töörühm loodab, et avastusest võib olla kasu uute ravimite välja töötamisel, mis aitaks pidurdada vanemaealisi sageli vaevavat luuhõrenemist.

 • Linnastumine mõjutab oravate vaimset võimekust
  on 12.07.2024

  Linnastumine on paljude loomade ja lindude jaoks üha suurem probleem. Hiljutises teadustöös uurisid teadlased oravaid. Selgus, et linnastumine valmistab oravatele küll stressi, aga samas muudab neist mõned vaimselt võimekamaks.

 • Otse kell 9: ELAK arutab Eesti seisukohti EL-i tubakapoliitika uuendamisel
  on 12.07.2024

  Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjon peab reedel avaliku istungi, et arutada Eesti seisukohti tubaka- ja nikotiinitooteid käsitlevate Euroopa Liidu õigusaktide ajakohastamisel. Kell 9 algavat istungit näeb ERR-i portaalis.

 • Katk niitis Lõuna-Rootsi ülikuid juba kiviajal
  on 11.07.2024

  Ligikaudu 5000 aasta eest Lõuna-Rootsi dolmenitesse maetud Rootsi ülikute säilmetest eraldatud DNA-d uurinud paleogeneetikud leidsid, et katkubakter nakatas toonaste põllupidajate ladvakihti mitme põlvkonna vältel. Samas jääb veel selgusetuks, kas katk hoogustas toonaste ühiskondade allakäiku terves Euroopas.

 • Hantaviiruse võib külge saada keldrist toodud kurgipurgiga
  on 11.07.2024

  Näriliste levitatav hantaviirus pole Eestis väga levinud. Küll aga võib põhjustada see ebameeldivaid vaevusi ja halvemal juhul viia nakatunud inimese surmani. Haiguse võib külge saada näiteks keldrist toodud närilise väljaheitega saastunud kurgipurgiga.

 • Magistritöö: Eesti noored toetavad e-sigarettidele kehtivaid piiranguid
  on 11.07.2024

  Ehkki e-sigarettide populaarsus on noorte seas tõusuteel, selgus Tallinna Tehnikaülikoolis kaitstud magistritööst, et noored täiskasvanud on nende kahjulikust mõjust suuresti teadlikud ja peavad riigi kehtestatud piiranguid põhjendatuks.

 • Uuring: tampoonides võib leiduda mürgiseid metalle
  on 11.07.2024

  Esimene omataoline uuring paljastas, et nii Euroopas kui ka USA-s müüdavad tampoonid sisaldavad murettekitavates kogustes inimestele mürgiseid metalle, nagu arseeni ja pliid, mida loetakse ohtlikuks sõltumata kokkupuute määrast.

 • Eripärane soolestiku mikrobioom võib aidata kiiremini autismi diagnoosida
  on 10.07.2024

  Enam kui 1500 lapse mikrofloorat uurinud teadlaste sõnul on autistlike laste soolestikus elavate bakterite, viiruste ja teiste mikroorganismide liigiline koosseis piisavalt eristuv, et autismispektri häiretega lapsed võiksid jõuda mikrobioomile keskenduva sõeluuringuga kiiremini eriarsti juurde.

ERR – Arheoloogia

ERR – Arheoloog

 • Arheoloog: mullu oli põnevaim leid 5000-aastane talb
  on 07.02.2024

  Tallinna Suurgildi hoones on avatud rändnäitus 2023. aasta põnevamatest arheoloogilistest leidudest. Eesti Arheoloogide Liidu esimehe Ulla Kadaka sõnul oli kõige kõnekam leid kiviaja lõpust pärit väike metallist lõikeriist ehk talb.

 • Zooarheoloog: koduloomad Eestiga esimesel katsel ei kohanenud
  on 24.09.2022

  Loomapidamise mõttes on Eesti ajalooliselt olnud ääreala, millega soojas kliimas kodustatud loomad esimesel katsel ei kohanenudki. Jaht ja lemmikloomapidamine jäid aga pikaks ajaks ühiskonna kõrgkihi pärusmaaks. Tartu Ülikooli arheoloogia kaasprofessor Eve Rannamäe heidab nüüd koos Novaatoriga pilgu Eesti elanike suhtele loomadega läbi aastasadade.

 • Valmis raamat arheoloog Vello Lõugasest
  on 31.07.2022

  Valminud on raamat Eesti arheoloogia ühest suurkujust, 1998. aastal surnud Vello Lõugasest. Lisaks viljakale tööle muinasaja uurimisel aitas Lõugas Venemaalt tagasi tuua Eesti esimese presidendi Konstantin Pätsi säilmed.

ERR – Ajalugu

Loading...

ERR – Eesti uudised

Loading...
Loading...
Loading...