ERR Uudised – Võrumaa

ERR Uudised – Võru/Võrumaa

ERR- Võru linn

  • Nursipalu elanikud ootavad mürauuringu tulemusi
    on 02.05.2024

    Kohalike elanike hinnangul on kaitseministeeriumis valminud Nursipalu harjutusvälja leevendusmeetmed küll tervitatavad, ent ilma mürauuringu tulemusteta ei osata teha otsuseid, kui palju ja millise müra eest ennast kaitsta.

  • Võru Rally canceled this year
    on 02.05.2024

    The Võru Rally, a stage in Estonia's domestic rally calendar, has been canceled for 2024, with "economic factors" cited as the reason.

  • Võru Rally jääb majanduslikel põhjustel ära
    on 30.04.2024

    7. ja 8. juunile planeeritud autoralli Eesti meistrivõistluste hooaja neljas etapp Võru Rally jääb majanduslikel põhjustel ära.

ERR- Võrumaa

  • Rõuge valla haridusreform toppab taas
    on 15.02.2024

    Rõuge vallas proovitakse juba teist aastat tulutult viia läbi haridusreformi, mis tähendaks valla koolide ja lasteaedade ühtse juhtimise alla viimist ja ühe kooli sulgemist.

  • Võrumaal avati Lätis ülimenukaks osutunud käsitöönäitus
    on 04.02.2024

    Lätis eelmisel aastal toimunud suure laulu-ja tantsupeo üks osa oli üle Läti kokku toodud sadade käsitöömeistrite rahvakunsti näitus "Mēs" ehk "Meie". Osa ülimenukast näitusest avati Vana-Võromaa kultuurikojas, kus see on nüüd kõigile huvilistele imetlemiseks.

  • Valga- ja Võrumaal on inimesed juba päevi elektrita
    on 05.12.2023

    Viimase nädalaga maha sadanud lumi on Kagu-Eestis põhjustanud hulgaliselt elektrikatkestusi, mistõttu just Valga- ja Võrumaal on pidanud inimesed pikka aega hakkama saama ilma elektrita

ERR- Võru vald

  • Võru vallavanema liivakarjääri arendus tekitab kohalikes vastuseisu
    on 08.11.2023

    Võru vallavanema Kalmer Puusepa abikaasa taotleb keskkonnaluba Kasaritsa liivakarjääri rajamiseks. Selle vastu on aga Võru valla külade Kasaritsa ja Mõksi elanikud, kes kardavad nii joogivee kadumise kui ka elukeskkonna muutuse pärast.

  • Riik plaanib korvata KOV-idele harjutusväljade talumist senisest rohkem
    on 01.08.2023

    Uue eelnõu järgi hakkab kaitseministeerium harjutusväljade talumishüvitist maksma valemi järgi: hüvitise suurus sõltub harjutusvälja ning selle mõjuala suurusest ning sellest, kui palju elamuid jääb mõjualasse. Kokku plaanib ministeerium maksta harjutusväljade talumishüvitist omavalitsustele kokku üle miljoni euro rohkem kui varem.

  • Võru vald viib kultuuri- ja noorsootööasutused ühtse juhtimise alla
    on 15.03.2023

    Palgasurve ja aina tõusvad kulud muudavad omavalitsuste eelarve järjest pingelisemaks, mis sunnib omavalitsusi oma asutusi viima ühtse juhtimise alla ja mõtlema teenuste pakkumise senisest paremini läbi. Võru valla volikogu otsustas kolmapäeval ühtse juhtimise alla viia valla kultuuri– ja noorsootööasutused, Põlvas otsustakse neljapäeval väikekooli sulgemise üle.

ERR – Rõuge

Loading...

ERR- Haanja

  • Kogukonna jõul ehitatud rada tõi Haanja maratonile ka viimase hetke osalejaid
    on 09.03.2024

    Haanjas sõideti Estoloppeti sarja viimast maratoni, millest kujunes tõeline suusapidu. Kogukonna jõul valmis ehitatud maratonirada tõi starti enam kui pool tuhat suusasõpra, kes ei hoidnud tagasi imetlust ega tänusõnu raja rajatele.

  • Kohalikud rajavad ühiselt Haanjas Estoloppeti maratoniks suusarada
    on 07.03.2024

    Laupäeval toimub Haanjas Estoloppeti sarja viimane maraton, ent veel praeguse seisuga on seal kohati maa must ning lund napib. Selle asemel, et maraton ära jätta, on sealne kogukond seljad kokku pannud ning juba kolmandat päeva käib ühisjõududel lume kokku kühveldamine ja raja ehitamine.

  • Estoloppeti rahvasuusatajate sarja lõpetab laupäeval peetav Haanja maraton
    on 05.03.2024

    Rahvasuusatajate sarja Estoloppet hooaeg võetakse pidulikult kokku 9.märtsil 47.Haanja Maratonil. Päev algab kell 10.30 Suusabussi suusatunniga kõikidele lastele, mis jätkub 11.20 Mini Estoloppeti Farmi lastesõitudega. Lähe maratonile antakse kell 11:00, poolmaratonil osalejad stardivad 15 minutit hiljem.

ERR- Põlva

ERR- Põlvamaa

ERR- Menu

  • Ajaloolane: mustpeasid peeti natuke ülbikuteks
    on 01.05.2024

    Kuna rahandusminister Mart Võrklaev pole Mustpeade majas kunagi käinud, siis on võib-olla veel inimesi, kes pole hoonesse kordagi sattunud. Selle tarbeks otsustas Marko Reikop koos "Ringvaatega" majja sisse piiluda ja uurida, mida kõike seal näeb.

  • Mare Kõiva: 1. mail vabaneme kõigest vanast ja kurjast
    on 01.05.2024

    Folklorist ja Eesti Teaduste Akadeemia liige Mare Kõiva rääkis "Vikerhommikus" 1. mai ja volbripäeva kommetest nii Eestis kui välismaal.

  • Marta Vaarik: lihtsam oli mind koolist välja visata, kui minusse uskuda
    on 01.05.2024

    Katrin Viirpalu kultuurisaates "Elamus" jagavad tuntud eestlased oma elu meeldejäävamaid elamusi. Sel korral oli külas kunstnik Marta Vaarik, kellele on pakkunud elamusi näiteks vananemine, läbikukkumine, armumine ja lapse saamine. Juttu tuli ka "Hoia mind kaisus" projektist, Harmony Korine'i loomingust, tantsimisest ja paljust muust.

  • KUULA JA HÄÄLETA | Kes peaks Eurovisiooni teisest poolfinaalist edasi pääsema?
    on 01.05.2024

    Maikuu on pärale jõudnud ning Malmös valmistutakse järgmisel nädalaks algavaks Eurovisiooniks. Selleks, et ennast lauluvõistluse lainele viia, pani Menu toimetus kokku hääletuse, et teada saada, kellele eestlased teises poolfinaalis enim pöialt hoiavad.

  • Tartus lasti Emajõkke vastvalminud lodi Huik
    on 30.04.2024

    Kui tudengite pidustused toimuvad Tartus volbriõhtul igal aastal, siis tänavu tähistati volbrit ka ajaloolise sündmusega Emajõel – vette lasti äsja valminud suur lodi, mille nimeks valiti Huik.

  • Estonia eksklusiivne lavastus on erivajadustega lastele väga vajalik
    on 30.04.2024

    Estonia lavale on jõudnud erivajadustega lastele ja noortele mõeldud eksklusiivne lavastus "Tajuleebe tantsulugu", kus publik on vaid kümneliikmeline ja kelle kasutuses on prillid, kui on liiga ere, kõrvaklapid, kui helid on liiga tugevad ning sildid kirjaga "Ära puutu mind."

  • Ajalooprofessor Velmet: ma ei oleks iial uskunud, et meid viiakse vangi
    on 30.04.2024

    Lõuna-California ülikooli ajalooprofessor Aro Velmet rääkis "Ringvaates", et rahumeelsete üliõpilaste ja õppejõudude arreteerimine oli täiesti põhjendamatu. Arreteerimishetkel õpilastega juttu ajanud Velmet poleks enda sõnul iial uskunud, et nad vangikongi viiakse.

  • Galerii: 5miinust ja Puuluup tegid Malmö eurolaval esimese proovi
    on 30.04.2024

    Esmaspäeval Tallinnast Malmösse lennanud 5miinust ja Puuluup tegid teisipäeval Malmö eurolaval esimese lavaproovi. Kui ühe rekordi laulu pealkirja pikkusega on eestlased juba teinud, siis erandlik on ka Eesti Eurovisiooni esitus laval. Nimelt alustatakse eestlaste erisoovil laulu esitust põrandalt, mitte lavalt.

  • Cool D: kõige raskem periood ongi praegu
    on 30.04.2024

    Uue albumi avaldanud Cool D ehk Priit Kolsar rääkis Vikerraadios, et kuna esimesed lood ja albumid said lõdva randmega tehtud, on tal nüüd tunne, et seisus kohustab ning täna peab rohkem sõnu valima, millest räppida. Isana valmistab ta oma peas ette ka vastust küsimusele, kui tema kaksikutest tütred tulevad aru pärima, miks ta sellised laulud on kirjutanud.

  • Vikerraadio kevadpühal: 1. mai tähistamisest, Heinloo, Niitoja, Vadi, Kersna ja teised
    on 30.04.2024

    Vikerraadio räägib kevadpühal 1. mai tähistamise tagamaadest ja volbrikommetest, helistab Kiievi lähistel rattal väntavale Kristo Enn Vagale ning kutsub teiste seas külla Kersti Heinloo, Urmas Vadi, Vahur Kersna, Triin Niitoja ja muusikud keelpillikvartetist M4GNET.

ERR – Teadus

  • Lugeja küsib: millised seened ja miks kevadel kasvavad?
    on 30.04.2024

    Paljudele tuleb ilmselt üllatusena, et seeni võib metsast leida ka kevadel. Miks jääb aga enamik seeneliike sügist ootama ja oma viljakehi enne suve tulekut välja ei aja? Novaatorile andis aru Tartu Ülikooli mükoriisauuringute professor Leho Tedersoo.

  • Tehisaru kummitavad vägivaldsed luulud
    on 30.04.2024

    Arvutiteadlasi on juba mõnda aega huvitanud juturobotite kalduvus vahel hallutsineerida ehk anda veenvalt sõnastatud, kuid täiesti väljamõeldud vastuseid. Miks tehisaru käojaani ajama kipub, pole täpselt selge, kuid teadlased on nüüd avastanud, et see võib häiriva sisuga luulusid ka kuulda.

  • Antarktika loomad ja linnud saavad üha enam päikesepõletusi
    on 30.04.2024

    Igal kevadel tekib Antarktise mandri kohal osoonikihti auk, mis püsib Austraalia maastikupõlengute tagajärjel osoonikihis üha pikema osa aastast. Antarktika elusloodus puutub seetõttu üha enam kokku ka kahjustava päikesekiirgusega, osutab rahvusvaheline uuring.

  • Uuring: kägu jääb ajast maha
    on 30.04.2024

    Kuna kevadel läheb ilm üha varem soojemaks, pesitsevad paljud linnud varem. See on halb uudis käole, kes ajastab oma rändelt saabumise ja pesitsemise just sulasliikide pesitsemise järgi, osutab rahvusvaheline uuring.

  • ETV2 keskkonnakuu avab kodumaine dokumentaal "Vara küps"
    on 30.04.2024

    ETV2 jätkab aastaid kestnud keskkonnakuu traditsiooni, mis toob vaatajate ette dokumentaalprogrammi loodushoiu ja keskkonna väljakutsetest.

  • Vananemise uurija: motiveeritud eakas suudab õppida keeli ja uisutamist
    on 30.04.2024

    Kui varem lõpetasid inimesed kooli, suundusid tööle ja läksid pensionile, siis nüüd on see aeg möödas ja inimesed õpivad kogu elu. Ka vanemaealine suudab selgeks saada uue keele või uisutamise, kuid oluline on siinkohal motivatsioon.

  • Uuring: kanadki võivad punastada
    on 30.04.2024

    Ehmatavas ja ärritavas olukorras ei piirdu kana vaid pahura kaagutamisega. Prantsuse teadlased täheldasid, et nagu inimene, kaldub kanagi tundepuhangu ajal punastama.

  • Suurbritannia keelustas nõrgad salasõnad
    on 30.04.2024

    Ühendkuningriigis jõustusid nädala alguses meetmed, mis keelustavad telefonide, võrguseadmete jms tavaliselt kaasa tulevate nõrkade vaike-salasõnade kasutamise. Ehkki sammu võib näha invasiivse riigipoolse sekkumisena, jääb inimestel üle süüdistada vaid iseennast, leiab R2 tehnikakommentaaris Kristjan Port.

  • Asjade interneti levikule tõotavad anda hoogu erilised päikesepaneelid
    on 30.04.2024

    Inimesi ümbritsev maailm muutub tänu võrku ühendatud sensoritele ja aktuaatoritele üha nutikamaks, kuid nende energiaga varustamine kujutab tõsist väljakutset. Asjade interneti võidukäigule võiksid anda hoogu õhukesed päikesepaneelid, mis suudavad ammutada energiat isegi lambivalgusest.

  • Rohelus soodustab tervislikku toiduvalikut
    on 30.04.2024

    See, et ilusas, rohelises paigas elades ja olles saab turgutust inimese vaimne ja füüsiline tervis, ei tohiks enam kellelegi väga suure üllatusena tulla.

ERR – Arheoloogia

ERR – Arheoloog

  • Arheoloog: mullu oli põnevaim leid 5000-aastane talb
    on 07.02.2024

    Tallinna Suurgildi hoones on avatud rändnäitus 2023. aasta põnevamatest arheoloogilistest leidudest. Eesti Arheoloogide Liidu esimehe Ulla Kadaka sõnul oli kõige kõnekam leid kiviaja lõpust pärit väike metallist lõikeriist ehk talb.

  • Zooarheoloog: koduloomad Eestiga esimesel katsel ei kohanenud
    on 24.09.2022

    Loomapidamise mõttes on Eesti ajalooliselt olnud ääreala, millega soojas kliimas kodustatud loomad esimesel katsel ei kohanenudki. Jaht ja lemmikloomapidamine jäid aga pikaks ajaks ühiskonna kõrgkihi pärusmaaks. Tartu Ülikooli arheoloogia kaasprofessor Eve Rannamäe heidab nüüd koos Novaatoriga pilgu Eesti elanike suhtele loomadega läbi aastasadade.

  • Valmis raamat arheoloog Vello Lõugasest
    on 31.07.2022

    Valminud on raamat Eesti arheoloogia ühest suurkujust, 1998. aastal surnud Vello Lõugasest. Lisaks viljakale tööle muinasaja uurimisel aitas Lõugas Venemaalt tagasi tuua Eesti esimese presidendi Konstantin Pätsi säilmed.

ERR – Ajalugu

Loading...

ERR – Eesti uudised

Loading...
Loading...
Loading...