Võrumaa-feed

05.02.2023 - uudised | ERR - Järjekordse võidu võtnud Tartu Bigbank läheb oma teed
Võrkpalli meeste Balti liigas sai põhiturniiril ühe kaotuse kõrvale 18. võidu liidermeeskond Tartu Bigbank, kes kasvatas vahet lähima jälitaja Selver/TalTechiga veelgi.
03.02.2023 - Võrumaa Keskraamatukogu - Loeng "Diabeediga toimetulek"

Diabeedi loeng

03.02.2023 - Võrumaa Keskraamatukogu - KELLA KAHE KIRJANDUSKLUBI. Aili Nurm tutvustab raamatut "Juured Vivva Külas"

vivva küla pilt 2

02.02.2023 - uudised | ERR - RKIK: Nursipalu sole suitable location for new military training area
Analysis published by the Center for Defense Investment (RKIK), of the five viable areas in the vicinity of the South Estonian town of Võru examined for a proposed Estonian Defense Forces (EDF) military training area, Nursipalu is the only one that meets all requirements.
02.02.2023 - uudised | ERR - Riigi analüüsi kohaselt on Võru lähistel ainus sobilik harjutusala Nursipalu
Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse (RKIK) vaadeldud viiest võimalikust piirkonnast Võru ümbruses, kuhu võiks rajada kaitseväe harjutusvälja, on Nursipalu ainus, mis vastab kõigile seatud tingimustele, selgub RKIK avaldatud analüüsist.
02.02.2023 - uudised | ERR - Prime minister faces tough Võru gathering to talk about Nursipalu extension
Prime Minister Kaja Kallas (Reform) faced a rumbustious crowd at a town hall meeting in the South Estonian city of Võru Wednesday, as an initially calm audience morphed into protests, primarily over the planned expansion of a nearby military training area.
01.02.2023 - uudised | ERR - Kallase hinnangul kiirkorras Nursipalu harjutusvälja laiendust teha ei saa
Kolmapäeval Võrus kohalike elanikega kohtunud peaminister Kaja Kallas ütles, et kiirendatud korras pole võimalik Nursipalu laiendust teha. Kohalike põhisõnum oli, et Nursipalu harjutusala laiendus mõjutab kogu Võrumaad.
01.02.2023 - uudised | ERR - Kallase hinnangul kiirkorras Nursipalu harjutusvälja laiendust teha ei saa
Kolmapäeval Võrus kohalike elanikega kohtunud peaminister Kaja Kallas ütles, et kiirendatud korras pole võimalik Nursipalu laiendust teha. Kohalike põhisõnum oli, et Nursipalu harjutusala laiendus mõjutab kogu Võrumaad.
01.02.2023 - Uudised - Õppereis Jõgevamaa Koostöökoja tegevuspiirkonda

Võrumaa Partnerluskogu korraldab 16.veebruaril 2023.a. arengustrateegia koostamise raames õppereisi Jõgevamaa Koostöökoja tegevuspiirkonda elluviidud LEADER projektidega tutvumiseks!

Õppereis on osalejatele tasuta, kohtade arv piiratud! Registreerimine on avatud

Tutvu programmi kavaga

01.02.2023 - Uudised - SA Võrumaa Arenduskeskus - 𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐄𝐄𝐑𝐔: Infopäev ettevõtjatele kavandatavatest ja avanevatest toetusmeetmetest

Kutsume osalema ettevõtjatele mõeldud Infopäeval, kus antakse ülevaade kavandatavatest ja avanevatest toetusmeetmetest nii maaettevõtjatele kui ka piirkonna väikeettevõtjatele. 8. veebruar | 11:00-15:00 | Võru Kannel | REGISTREERU!

The post 𝐑𝐄𝐆𝐈𝐒𝐓𝐑𝐄𝐄𝐑𝐔: Infopäev ettevõtjatele kavandatavatest ja avanevatest toetusmeetmetest appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

31.01.2023 - Vana-Võromaa Kultuurikoda - Muuseumikogu sai täiendust

  Muuseumi  kogusse on jõudnud kapral Bernhard Plaksole annetatud Vabadusrist, Eesti vabadussõja mälestusmedal ja medal Par Latviju ning nendega seotud dokumendid. Muuseum on tänulik perele, kes on mälestusesemeid siiani hoolikalt hoidnud ja tütretütar Evi Sabrele, kes need nüüd muuseumile annetas. „Eesti Wabaduse Rist on asutatud Eesti Wabariigi wäljakuulutamise aastapäewal 24. weebr. 1919. a. autasu tähena andmiseks […]

The post Muuseumikogu sai täiendust appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

30.01.2023 - Kaitseliit - Võrumaa malev saavutas 2JVBr allüksuste vahelisel võrkpalli turniril 2. koha


30.01.2023 - Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum - IX Koidula luulekonkurss

Kreutzwaldi muuseumis toimub 10. veebruaril kell 14 Lydia Koidula luulekonkursi eelvoor, kuhu oodatakse täiskasvanud etlejaid. Konkursist osavõtja peaks olema vähemalt gümnaasiumiealine. Esitada tuleb kaks luuletust, millest üks on Koidula luuletus ja teine Vana-Võromaaga seotud luuletaja looming. Esinemine võiks mahtuda seitsme minuti sisse. Parimad esinejad saadetakse Pärnus Koidula muuseumis toimuvale finaalvõistlusele (11.03.2023). Registreerimine: Aimi Hollo, tel […]

The post IX Koidula luulekonkurss appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

29.01.2023 - Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum - Reisikirjakonkurss

Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum ja Võru Kreutzwaldi Kool kutsuvad põhikooli- ja gümnaasiumiõpilasi osalema reisikirja kirjutamise konkursil. Reisikiri peab põhinema Fr. R. Kreutzwaldi loomingul, on eelistatult minavormis ja vastab reisikirja nõuetele. Kiri võib olla vormistatud nii proosas kui ka luules. Parimatele kirjutajatele jagub ka auhindu. Kirju oodatakse käsitsi kirjutatuna või prindituna 24. veebruariks ümbrikus aadressil: Fr. […]

The post Reisikirjakonkurss appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

28.01.2023 - uudised | ERR - Võru Barrus alistas koduseinte toel Läti klubi
Meeste võrkpalli Balti liiga nädal algas Võru Barrus Võrkpalliklubi 3:1 (25/23 25/20 20/25 25/22) võiduga RTU/Robežsardze/Jurmala üle. Ülejäänud kaks Eesti klubi pidid aga kaotusega leppima.
27.01.2023 - Uudised - SA Võrumaa Arenduskeskus - Kaks Võru maakonna kooli pälvisid üleriigilised tunnustused

Haanja Kooli koolipere, kes pälvisid Ettevõtliku Kooli edulugude konkursil II koha “Noorte algatuse” kategoorias ja lisaks ka Rahva lemmiku tiitli. Foto: Lota Vana Täna käisid Võrumaa Arenduskeskuse juhatuse liige Tiit Toots ja noorte ettevõtlikkuse projektijuht Eliis Ermel õnnitlemas Antsla Gümnaasiumit ja Haanja Kooli, kes pälvisid Haridusprogrammi Ettevõtlik Kool tunnustused. Võitjad selgitati välja eile, 26. jaanuaril, […]

The post Kaks Võru maakonna kooli pälvisid üleriigilised tunnustused appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

27.01.2023 - Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum - Eesti kirjanduse päev

The post Eesti kirjanduse päev appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

27.01.2023 - Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum - „Kalevipoja“ tõlked virtuaalvaates

Kreutzwaldi muuseumi kodulehel on avatud uus virtuaalnäitus, mis pakub huvitavat lisamaterjali kirjanduslikus püsiekspositsioonis olevatele „Kalevipoja“ tõlgetele, võimaldades tutvuda ka tõlgete ajaloo ja tõlkijatega. „Kalevipoeg“ on ilmunud 14 keeles (saksa, vene, ungari, läti, soome, tšehhi, leedu, rumeenia, ukraina, inglise, rootsi, prantsuse, hindi, võru) ja kõigis neis keeltes raamatuid näeb ka näitusel. Virtuaalnäitus võimaldab tutvuda veel tõlgete […]

The post „Kalevipoja“ tõlked virtuaalvaates appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

26.01.2023 - Uudised - SA Võrumaa Arenduskeskus - Üle 1300 Võru maakonna inimese alustas sel nädalal XIII noorte laulu- ja tantsupeo “Püha on maa” teekonda

Noorte segakooride proov Võru Gümnaasiumis. Foto: Kristi Vals Teisipäeval, 24. jaanuaril algasid meie maakonna XIII noorte laulu- ja tantsupeo “Püha on maa” laulukooride eelproovid. Meie seitsme Võru maakonna mudilaskooride esindus ja koorijuhid sõitsid eile hommikul esimesse ühisesse eelproovi Vanemuise Kontserdimajja, et laulda koos Lõuna – Eesti mudilaskooridega. Lõuna ajal kogunesid meie maakonna kolm noorte segakoori […]

The post Üle 1300 Võru maakonna inimese alustas sel nädalal XIII noorte laulu- ja tantsupeo “Püha on maa” teekonda appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

25.01.2023 - uudised | ERR - Mirjam Mõttus: raamatukogud hääbuvad, sest inimesi ja raha lihtsalt pole
Püha lehma staatuses olnud rahvaraamatukogusid pannakse aina julgemalt kinni ning kunagist juttu teenuskeskustest ja laiapindsetest kogukonna keskustest enam ei mäletata. Inimesi ja raha lihtsalt pole, nendib Mirjam Mõttus Vikerraadio päevakommentaaris.
25.01.2023 - uudised | ERR - Sulev Iva: ohverdada oma keel ja süda? Ohvõrdaq uma kiil ja süä?
Kui kaitseväe suure mõjuga harjutusväljak peab tingimata Lõuna-Eestisse tulema, siis ei tohi see kindlasti tulla ühegi lõunaeestlaste keele- ja kultuuriala, ei Mulgi-, Tartu-, Võru- ega Setomaa südamesse, vaid ainult kuhugi nende vahele, kuhugi päris äärele, kirjutab Sulev Iva.
25.01.2023 - uudised | ERR - Sulev Iva: ohverdada oma keel ja süda? Ohvõrdaq uma kiil ja süä?
Kui kaitseväe suure mõjuga harjutusväljak peab tingimata Lõuna-Eestisse tulema, siis ei tohi see kindlasti tulla ühegi lõunaeestlaste keele- ja kultuuriala, ei Mulgi-, Tartu-, Võru- ega Setomaa südamesse, vaid ainult kuhugi nende vahele, kuhugi päris äärele, kirjutab Sulev Iva.
24.01.2023 - Kaitseliit - Kaitseliidu keskkogu seadis sihte
Keskkogul toimuvast saab ülevaate KL kodulehelt: https://www.kaitseliit.ee/et/kaitseliidu-keskkogu-seadis-sihte

 
24.01.2023 - uudised | ERR - Rõuge inimesed avaldasid raamatukogude säilitamise eest meelt
Rahalistesse raskustesse sattunud Rõuge vallas toimus teisipäeval vallavolikogu istung, kus otsustati pika vaidluse tulemusel viia valla kultuuriasutused ja raamatukogud ühtse juhtimise alla, üks raamatukogu ja kultuurikeskus suletakse. Volikogu eel toimus meeleavaldus raamatukogude kaitseks.
24.01.2023 - uudised | ERR - Nursipalu laiendamine tõi taas päevakorda Valga-Võru raudtee taastamise
Nursipalu harjutusvälja laiendamine on taas päevakorda toonud Valga-Võru raudtee renoveerimise küsimuse. Seni pole 54 miljoni eurost investeeringut peetud majanduslikult mõistlikuks, kuid julgeolekuperspektiivist lähtudes raudteed renoveerides saaks liinile tagasi tuua ka reisirongid.
24.01.2023 - Võrumaa Keskraamatukogu - Kirjanik Rainer Rahasepp kohtub lugejatega

Rainer Rahasepp

24.01.2023 - Võrumaa Keskraamatukogu - "Lood ajast". Jutuvestja on Ena Mets

Ena Mets 2

24.01.2023 - Uma Mekk - Toitlustusettevõtete kokkusaamine 01.02

Vana-Võromaa toitlustajad, kes kasutavad või sooviksid kasutada oma teenuse pakkumisel mahetoorainet, andke endast märku! Selle aasta fookus on mahetoidul, mis ... Loe edasi

The post Toitlustusettevõtete kokkusaamine 01.02 appeared first on Uma Mekk.

23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Parm tsuskas: esimuudu tsirgusüük
  Nal’apildiga tsuskas ütiskunda mõnõst hellembäst kotussõst Rõugõ Rebäse külä miis Varustini Andres, tunnõt ka nimõga Parm.
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Tossu Tilda pajatus
Jouluvana vastavõtt moro pääl   Joba mitu aastat om koroona inemiisi plaanõ segänü. Suuril om ummi plaanõ lihtsämb ümbre tetä, a latsiga om hulga keerulidsõmb lugu. Nii juhtugi jõuluaigu, et üts pere oll’ taa viirusõ käen. Kolm väikut last tiidse, et jõuluvana tulõ, ja oodi tedä väega. Kaiva iks päiv läbi aknõ pääl, et kas [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Muda Mari pajatus
Egä asi umal aol   Ma kuuli raadiost, et liinainemise olõ-i uma eloga rahul. Kõgõ inämb nurisõsõ rattamehe. Näil ollõv rassõ lumõ seeh rattaga sõita. Ku ma nuur olli, sõs sõidõti talvõl suusõga ja suvõl rattaga. Ka seo talv sai Tal’na vanaliinah suusõga uulitsat pite alla laskõ. A täämbädsel pääväl om elo nii hääs lännü, [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Hüväste, vana võrokõnõ!
Elleri Kalle   7.05.1940−10.01.2023   Hää Kalle, vana võrokõnõ, nigu Sa hindä kotsilõ iks ütlit! Olõt pikkä aigu olnu kimmäs ja tasalik võro keele ja kultuuri tugisammas. Perämädse pia neli aastakümmet, ku võro asja kõvõmba helüga om aetu, olõt olnu kõiki tähtsämbide tegemiisi man. Teno väega suurõlõ ja lajalõ tiidmiisi hulgalõ mõistsõt ilmaasju kaia mitmõ [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Latsõpõlvõkodo
Latsõpõlvõkodo – kotus, millel om süämen alasi eräline tähendüs. Tuu om paik, mis om meile andnu pall’o rohkõmp, ku arvada mõistami. Egä kõrd latsõpõlvõkodo tagasi tullõn tulõ mullõ süämehe eräline tunnõ. Taaga om köüdet nii pall’o mälehtüisi. Ütskõik, kohe ma kae, egäl kotussõl om siin kõnõlda uma lugu. Sääl sais vana laut. Parhilla om taa [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Priinime lugu: Kalkun
Seol nimel om Eestin 45 kandjat. Tegünemise kotussit oll’ katõssa. Harglõ kihlkunna Saru mõisan sai seo nime Pundsalt peri suguvõsa, tegeligult Pundsa Piitre poig Ants ja Piitre veli Jüri Tammi talun, mõlõmba ummi perridega. Pundsa Andsu poig Jaan Kalkun sai olla üts noist, kinka kottalõ käü salm «Pull oll’ pusk’nu Pundsa Jaani…». Vahtsõliina kihlkunna Kivikülän, [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Vihmavar’o all
Kes meist ei tahassi olla vihmavar’o all, kon külm vihm ei leota ja kuum päiv ei küdsä. Vihmavari võissi olla niigi suur, et sinnä mahussi uma pere, kõik sugulasõ ja sõbra ja näide elämise, kon kõik umavaihõl häste läbi saava. Ei määnestki suurustamist ja nägelemist. A säänest and otsi. Kõgõ lihtsämbähe levvät var’o, mis om [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Kesktalvist Ess-suud uudistaman
Mõnikõrd ei olõ hääs ärolõmisõs muud vaia, ku hinnäst vällä sundi ja kasvai kodo ümbre väiku matkatsõõr tetä. Hää om muidoki kinkaga üten minnä, ütsindä tüküs laiskus kipõstõ pääle tulõma. Seo kuu kespaigan kävemi sõbraga uudistaman, midä põnõvat Ess-suu kandin löüdä või. Pühäpäävä hummok. Telefon kõlisõs. - Läämi suu pääle kõndma, kuts sõbõr. - Tunni [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Tõsõ kundi otsast. Latsõna Hilja man
Uudis, et Rõugõ vallan nakatas kinni pandma raamadukogosid ja kultuurimajju, tegi seest peris vilus. Tulli miilde latsõpõlvõpildi, ku Nursi mäe otsan oll’ raamadukogo ja koolist tullõn läts’ raamadukogotädi Rannamõtsa Hilja man iks tunn, puultõist, vahel kogoni kats. Sääl oll’ nii pall’o, midä kaia, lukõ ja millest raamadukogohoitjaga kõnõlda. Egä kõrd sai mõni raamat ka üten [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Mõnistõ hariduselulõ vesi pääle?
Ildaaigu sai teedä uskmada uudissõid. Rõugõ vallan, kohe mitma aasta iist ka Mõnistõ vald manu panti, peedäs plaani, et suurõ kütte- ja rahakriisi peräst tulõs Kuutsil jo üle katõsaa aasta haridust andunu Mõnistõ kuul kinni panda ja koolilatsõ Varstudõ saata. Kooliga üten majan tüütav latsiaid võivat paigalõ jäijä. Aga Varstun pandas rahvamaja kinni ja tuu [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - President võeti vasta protestilauluga
Minevä kolmapäävä Võrol käünü presidenti Karisõ Alarit võtt’ protestilauluga vasta ligi 30-pääline lauluseltskund. Õnnõ mõnõ tunniga kokko tulnu rahvas laulsõ Kalkuna Mari samal hummogul valmis saanut regilaulu «Nursipalu nurina», mink luuminõ sai toukõ Kauksi Ülle laulust-luulõtusõst «Riigiitk». Perän laulmist anti naa sõna ka presidendile üle. Rahmani Jani pilt NURSIPALU NURINA   Kalkuna Mari Tere-tere, presidenti, [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Lõuna nõsõs!
Süküskuun, ku ma kuvvõkümne aasta juubõlit pei, märge, et peräst umbõs 20 aastat ello Võromaal, 20 aastat ello Tarton ja 20 aastat ello Obinitsan Setomaal, peräst umbõs 40 raamadu kirotamist-kokkosäädmist kirotanu ma hää meelega viil mõnõ romaani mano. Mul om pia valmis «Palu», lugu umast latsõpõlvõst ja suguvõsast Pärlijõõ veeren Saarlasõ ni Kängsepä külän. Mino [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Murõligu inemise
Seo aasta edimädsel kuul oll’ mul hariligust hulga inämb kokkosaamiisi. Noidõ siän kats kõvva ettevõtjat, kats kaitsõliitlast (!), kats uma ala pääl tippkultuuritegijät. Inemise, kiä mõistva tulõvat aigu keskmädsest selgembäle ette kujota. Hulk herksit võrokõisi murõhtas Võromaa tulõvigu peräst. Nä omma olnu kõgõ Eesti patrioodi, nä omma perämädse aasta joosul tugõnu sõa käen kannatavat Ukraina [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Kae, kos ütel’!
«Kai söögipoodin hindu ja nuu teivä mu õnnõligus. Mul iks ullimuudu vidäsi, et jõudsõ hinnäst odaval aol paksus süvvä...» Korneli Viiu (Mol’ovihun).
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Vällä om valitu timahavadsõ Mooste Elohelü võistluslugu
Mooste mõisan tulõ kesk suvvõ rahvamuusigatüütlüisi festivaal nimega Mooste Elohelü. Sääl ülesastmisõs piät är opma üte kimmä rahvalaulu ja tuu ummamuudu ette kandma. Mehikuurma miis, rahvalaulutundja Kalla Urmas, kiä sai õkva ka Põlva maakunna kultuuripärli tiitli. Rahmani Jani pilt Seo aasta alostusõn hõigati vällä timahavanõ võistluslugu «Ma saisi korgõl mäe pääl». «Särne plaan jäi [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Vällä om hõigat 36. «Mino Võromaa» võistlus.
Võro instituut om kuulutanu vällä vahtsõ, järekõrran 36. latsi ja nuuri võrokeelitside kirätöie võistlusõ «Mino Võromaa». Tähtaig om 5. urbõkuu päiv (5.03.2023) ja tüü tulõ saata e-posti aadrõssi kaile.kabun@wi.ee pääle. Võistlusõlõ oodõtas kõiksugutsit kirätöid: juttõ, luulõtuisi, nal’ajuttõ, näütemängõ, katõkõnnit, märgotuisi, laulõ jne. Timahava saava latsõ ja noorõ valli kuvvõ teemä hulgast, a kimmäle või kirota [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Kaplinski Jaani luumistüü jakkas umma tiid
Kaplinski Jaani seldsi iistvõtmisõl peeti kirämehe mälehtüse avvus 20. vahtsõaastakuul tõist kõrda päivä, kon pääteemä oll’ timä luumisõga köüdet perändüs. Suurõ kirämehe loomingu sõbra saiva kokko Tarton Eesti kirändüsmuusõumin päälkirä all «Kaplinski tõlkõn ja kirju seen». Kaplinski Jaani läsk ja perändüse hoitja Toometi Tiia kõnõl’ tuust, kuis kiränigu looming jakkas umma tiid: pääle kirämehe surma [...]
23.01.2023 - Uma LehtArticles – Uma Leht - Võro valla mälumängusari nakkas vahtsõst pääle
Päält koroonaga köüdetüt vaheaigu nakkas vahtsõst pääle Võro valla mälumänguturniir. Mängjä hindasõ seod ettevõtmist selle, et Loka Toomas mõist mängu jaos väega põnõvit küsümüisi kokko säädi. Edimäne mäng tulõ 16. radokuul kell 18 Võro vallamaja saalin. Edimält om plaanin kõrralda kolm mängu, a või-olla tetäs noid ka rohkõmb. «Varramba oll’ kah kolm plaanitu, a lõpus [...]
22.01.2023 - uudised | ERR - Head närvi näidanud Bigbank pani Barruse kolmandat korda paika
Meeste võrkpalli Balti liiga nädala oodatuimas kohtumises läksid Tartus vastamisi sealne Bigbank ja Võru Barrus Võrkpalliklubi ja nagu ka kahes varasemas omavahelises liigamängus, jäi seegi kord peale liider Tartu.
20.01.2023 - Uudised - SA Võrumaa Arenduskeskus - Strateegia uuendamise kokkuvõttev seminar

13. jaanuaril 2023 toimus Võru maakonna arengustrateegia uuendamise viimane seminar. Seminar toimus Puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuses Tsenter. Ühe laua taga kohtusid arengustrateegia töörühmade juhid, võtmepartnerite esindajad ja arenduskeskuse nõukogu liikmed. Arengustrateegia uuendamise protsessi kokkuvõtva seminari eesmärk oli arutada arengustrateegia rakendamist ja seiret. Seda tehti lähtudes koosloome põhimõtetest ja kasutades loovaid meetodeid. Näiteks aitasid osalejate loovust […]

The post Strateegia uuendamise kokkuvõttev seminar appeared first on SA Võrumaa Arenduskeskus.

19.01.2023 - Vana-Võromaa Kultuurikoda - “Hoia mind kaisus”

Alates 21. jaanuarist on kultuurikoja galeriis avatud Marta Vaariku isikunäitus “Hoia mind kaisus”. Väljapanek on visuaalne interpreteering laste vaimse tervise teemale, millele eelnes Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi ja ennetusteenuste osakonna ning Marta Vaariku koostööprojekt, kus kunstnik viis läbi kinnise lasteasutuse (KLAT)  teenusel olevate lastega maali- ja kollaažitöötubasid ning vestlusringe. Näitusel on esindatud laste mõtted, tunded ja kogemused […]

The post “Hoia mind kaisus” appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

19.01.2023 - uudised | ERR - President Karis on Nursipalu expansion: We must preserve local communities
The story so far of the expansion of the Nursipalu military training ground in South Estonia, has seen a clash between the state's obligation to ensure the country's defense and the desire on the part of local residents and local government to maintain the current living environment. Instead of distrust between these two sides, cooperation is needed, President Alar Karis says.