Vana-Võromaa Kultuurikoda

 • Täname kuraator Mari Škerinit!
  by Tiia on 27.09.2023 at 09:10:49

  Alates oktoobrist annab meie galerist Mari Škerin ohjad üle tööle naasevale Jana Huulele. Mari aasta galeriis on olnud tegus ja toimekas. Tema kureeritud näitustest suurima kõlapinna leidis Marta Vaariku sotsiaalselt tundliku teemaga näitus „Hoia mind kaisus“.  Maria Kapajeva fotoajaloo uurimisele kutsuv näitus juhtis  vaataja võimalusteni kuidas kasutada arhiivide ja mäluasutuste andmebaase. Mitmekülgse teemaga kaasaegse kunsti The post Täname kuraator Mari Škerinit! appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Torketikandi töötuba
  by Tiia on 27.09.2023 at 09:02:15

  Torketikandi töötuba Laupäeval, 21.oktoobril kella 10–18 toimub kultuurikojas töötuba, kus saab õppida torketikandi tehnikat. Osalised võtavad koos kunstnik Maryliis Teinfeldt-Grinsiga ette retke kohalikul maastikul, loovad kavandeid ja seejärel õpivad neid tema juhendusel tekstiilis edasi andma. Õpitoa hind on 25 eurot. Huvilistel tuleks registreeruda: Jana.Huul@wi.ee, tel 5803 8819. Fotol hetk õpitoast. The post Torketikandi töötuba appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Tikanditesse kätketud igatsused
  by Tiia on 27.09.2023 at 08:59:57

  Reedel, 20. oktoobril kell 17 avab Maryliis Teinfeldt-Grins Vana-Võromaa Kultuurikoja galeriis isikunäituse „Suuremjault mälëstustes“. Teinfeldt-Grins (1993) on tekstiili- ja installatsioonikunstnik, kes jutustab igatsuslugusid läbi maastikukujutiste. Ta kombineerib oma loomingus tikandit, fotot, gobelääni, joonistust ja murdeluulet. Autor näituse avamisel. Foto F.Rosso „Suuremjault mälëstustes“ on Maryliis Teinfeldt-Grinsi isikunäitus, kus kohtuvad tema suve hakul välja antud debüütluulekogu „Kivi The post Tikanditesse kätketud igatsused appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Uus illusoorne maailm
  by Tiia on 27.07.2023 at 09:30:23

  Alates 25.augustist on kultuurikojas vaadata moedisainer Tauri Västriku ja Ungari päritolu animatsioonikunstniku Cili (Cecilia) Kugleri ühine väljapanek „Illusions“. Näituseprojekt uurib nähtamatuid identiteete ja kväärikultuuri (queer culture) läbi moekunsti ja animatsiooni meediumi. Rõivastumine on olnud läbi ajaloo üks lähtepunkte, mille põhjal määratleda oma identiteeti ja seksuaalsust. Ungari päritolu animatsioonikunstniku Cili Kugleri ja moedisainer Tauri Västriku ühisprojekt The post Uus illusoorne maailm appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Näitusesaalis kogeb metsalõhna
  by Tiia on 27.07.2023 at 08:43:13

   Vana-Võromaa kultuurikoja galeriis on 19.augustini avatud grupinäitus “See sund, mis rohelist süütenööri mööda kihutab õieks”. Näitusel osalevad kunstnikud Nele Kurvits, Sofia Fattahhova, Aimur Takk, Mia Mari Rohumaa, Regina Tagger. Autorid tõmbavad paralleele aiapidamise ja kunsti tegemise vahele, olles teadlikud, et mõlemal juhul on tulemus ja tulusus ettearvamatud, ning kajastavad seda nii näituseprotsessis kui ka galeriis. The post Näitusesaalis kogeb metsalõhna appeared first on Vana-Võromaa Kultuurikoda.

 • Bernard Kangro kirjanduspreemia üle andmine
  by toimetaja on 18.09.2023 at 09:33:16

  The post Bernard Kangro kirjanduspreemia üle andmine appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Ellujäämistoidud Kreutzwaldi juures
  by toimetaja on 18.09.2023 at 09:28:15

  28. ja 29. septembril kell 10 ja 13 saab Kreutzwaldi majamuuseumis tuttavaks toitudega, mida tehti Lauluisa eluajal tema kodus. Kavas on äraarvamismäng „Teravili“ ja räägitakse, mida rukkist, nisust, odrast ja kaerast teha saab. Kõlab muinasjutt „Vaeslapse käsikivi“. Eelregistreerumine muuseumitundi: marika.sepp@wi.ee, tel 5192 8199. Muuseumitunnid mahuvad tänavuste muinsuskaitsepäevade katusteema „Elav pärand“ alla. Eestis toimuvad muinsuskaitsepäevad sel The post Ellujäämistoidud Kreutzwaldi juures appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Näitus „Kalevipoja ilmaring“
  by toimetaja on 17.09.2023 at 05:58:18

  Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumis on alates oktoobrist avatud Silver Vahtre graafiliste tööde näitus „Kalevipoja ilmaring“. Sari on valminud aastatel 1998–2000. Tekstide autor on Lauri Vahtre. „Kalevipoja ilmaringi“ saamisloost Möödunud aastatuhande lõpul jalutasime sõpradega Tallinnas Uuel tänaval ja vestlesime müütidest. Ja jälle kerkis üles saatuse ja vaba tahte probleem. Kas kangelane liigub jumalate poolt ette The post Näitus „Kalevipoja ilmaring“ appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • KOOLITUSED Kreutzwaldi muuseumis
  by toimetaja on 30.08.2023 at 07:24:00

  The post KOOLITUSED Kreutzwaldi muuseumis appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.

 • Värvikaid fakte käsikirjast
  by toimetaja on 30.08.2023 at 07:01:26

  Aleksander Krulli pärandist laekus Kreutzwaldi muuseumi käsikirjalist materjali, mille hulgas on ka ettekande mustand „Esimesed kümme aastat“, mis avab memoriaalmuuseumi saamislugu. Esmakordselt on siin kirjas Rudolf Põldmäe ettepanek kutsuda muuseumi juhataja-korraldaja kohale Mart Pukits ja kui viimane keeldub, pakkuda kohta luuletaja Heiti Talvikule. Põldmäe arvab, et Talvik on küll ebapraktiline boheemlane, kuid provintsimuuseumi majandusmuredega peaks The post Värvikaid fakte käsikirjast appeared first on Dr. Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseum.